Antykoncepcja a tarczyca

napisał/a: blackk 2006-07-26 11:06
Czy jeśli biorę Letrox 50 to mogę zażywać Logest?

Mogą być jakies powikłania, niezgodności, mniejsza skuteczność któregoś z leków?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: plb1985 2006-07-27 01:15
doustne preparaty estrogenów stosowane w antykoncepcji zwiększają stężenie TBG (białko, które wiąże hormon tarczycy i jest jego rezerwuarem we krwi), mogą powodować zmniejszenie stężenia wolnej tyroksyny w osoczu - więc interakcje są między tymi lekami, jeśli konieczne jest zażywanie obu należy skonsultować się z lekarzem i ew. jeśli zainstnieje taka potrzeba zmodyfikować dawkę

a swoją drogą zastanów się nad doustną antykoncepcją, to przecież sztuczne przedłużanie jednego cyklu i niedopuszczenie do jajeczkowania, a skutki uboczne mogą być nieprzyjemne,
szkoda Twojego zdrowia, poproś swojego lekarza, aby przedstawił Ci + i - hormonalnej antykoncepcji; zwłaszcza, że na długi czas nie jest to aż tak bardzo skuteczne, choć niektórzy twierdzą, że pigułka+prezerwartwa to max co można zrobić...;
są przecież inne metody
ale dość tych porad, to tylko moje zdanie, za które pewnie dostanie mi się od moderatorów
napisał/a: blackk 2006-07-27 07:06
Plusy i minusy abtykoncepcji znam, juz brałam. Tylko musiałam zaprzestać, ponieważ zaczęłam brac tabletki na tarczycę ( sama chciałam przestać, bo nie wiedziałam czy mogą być jakies interakcje) i mam nadżerkę.

Chciałam zapytać.

Dziękuje za odpowiedź.