Antydepresant na zespół gardła suchego ?

napisał/a: czasemwpadam 2013-09-28 15:12
Witam,

Od ponad roku próbuję się wyleczyć z takich dolegliwości jak suchość w ustach, kwaśność, nalot na języku.
Miałem gastroskopie, byłem leczony w kierunku refluksu, ale nic na te objawy nie pomagało.

Lekarz mówił, że moje objawy również wskazują na tzw. zespół gardła suchego, który powoduje suchość, kwaśność, nalot itp.
Mówił, że dopiero od niedawna się o tym mówi i podaje się na to ANAFRANIL SR 75 mg. Uprzedził mnie, ze to psychotrop(!!!), antydepresyjny lek. Podobno działanie tego leku własnie również pomaga na zespół gardła suchego. Tylko ja jestem trochę przerażony gdy poszperałem w internecie czym owy anafranil jest. Jestem 4 dzień na tym leku i czuję się dziwnie, takie jakby odrealnienie, cięzko to opisać, bo nie czuje się jakoś źle ,ale bardzo dziwnie, może troche otępiały. Lekarz mówil ze bede sie inaczej czuł i żebym wytrzymał 20 dni. Tylko ja się boję ,że sobie zaszkodzę. Jestem zdrowym człowiekiem, bez depresji itp...

Prosiłbym o pomoc i opinie czy faktycznie ten lek ma zasadność w leczeniu moich dolegliwości?