Antybiotyk

napisał/a: nitka79 2014-07-31 12:07
Witam,

W listopadzie ub. roku miałam awarię z górną 4, ząb bolał, spuchłam. Pani stomatolog rozpoczęła w końcu leczenie kanałowe i założyła "ćwieka", mówiąc iż nie daje na niego gwarancji, więc oszczędzałam go jak mogłam. Zrobiła mi też rtg i wszystko było ok.
W niedzielę we wszystkich zębach po stronie tej 4, czułam ciągnięcie, pulsowanie, mrowienie. W poniedziałek między 5 a 4 zrobiło się niewielkie zgrubienie, które zaczęło obejmować 4, aż do urośnięcia sporej gulki między 4 a 3. Smarowałam dentoseptem i zapisałam się do Pani doktor na środę po południu, a we wtorek dziąsło zaczęło pobolewać, gulka przy dotyku bolała bardzo. W środę rano zaczął puchnąć policzek. Doktor zajrzała, opukała okoliczne zęby i 4 (bolało mnie jedynie dziąsło) przepisała antybiotyk Dalacin C co 8 godzin, pierwsza dawka uderzeniowa 2 tabletki i kazała płukać (nie wiem czym, bo tego nie powiedziała, a ja trochę zamroczona tym bólem i strachem nie dopytałam) i powiedziała, że zobaczymy co dalej jak to nie pomoże - rwanie. Efekt na dziś (czwartek): dziąsło prawie bez opuchlizny, policzek jeszcze trochę, mam wrażenie, że przed kolejną dawką obrzęk wraca i cofa się niedługo po zażyciu leku.
Pytanie: po ilu dniach brania antybiotyku zejdzie mi ta opuchlizna z twarzy i jakie płukanki Pani doktor mogła mieć na myśli, na własną rękę płuczę to sodą, ale nie wiem jak często mogę.
napisał/a: iza451 2014-07-31 23:58
Opuchlizna powinna minąć po jakichś 3 dniach. Ale antybiotyk powinnaś przyjmować tyle czasu, ile zalecił lekarz. Soda jest moim zdaniem najlepsza przy tego typu schorzeniach. Płukać możesz tak często jak chcesz.