antybiotyk Sumamed a odczucie zimna

napisał/a: krakow2000 2013-02-13 07:16
Witam
Choruje od kilku tygodni. Z 4 tygodnie temu byłem u lekarza rodzinnego (inny zastępował mojego) bo mnie kaszlało, gardło bolało ale nie miałem gorączki. Lekarka po przepadaniu dała mi antybiotyk (nie pamiętam nazwy ale chyba Augumentin) i cały tydzień brałem no i chyba pomógł bo już mnie prawie nie kaszlało. Kilka dni później znowu zaczęło mnie dusić bardziej no i gorączka się pojawiła (akurat był weekend) więc w poniedziałek udałem się do lekarza (już tego mojego), przepadał mnie i zapisał mi antybiotyk (nie pamiętam nazwy, syrop, scorbolamid i jakąś osłonę. Znowu tydzień trucia i tak samo jak poprzednio mniej mnie kaszlało. nie było gorączki no ale kaszel mały ciągle się utrzymywał tak więc postanowiłem udać znowu do lekarza bo cały tydzień trochę mnie kaszlało. Znowu mnie przepadał i przepisał mi znowu antybiotyk Sumamed (0,5 x3 tabletki w pudełku x2 pudełka) no i wczoraj wieczorkiem wziąłem bo zalecił raz dziennie. Po pewnym czasie pojawiło się uczucie zimna (takie jak przy gorączce) nie duże ale pojawiło się a gorączki nie miałem bo zmierzyłem temperaturę no więc pod kołuderkę i tak leżałem a po niedługiej chwili minęło. W nocy spociłem się jak... bardzo... a wiadomo iż pot wzmaga uczucie zimna. Dodatkowo ja się poza chorobą i tak mocno pocę (od zawsze) więc nawet ubierając bluzkę w domu po chwili się ze mnie leje (czy choroba czy nie - ale to nie ten temat do rozmów) więc nie chodzę w bluzkach. Co kolwiek ciepłego założę zaraz się pocę i nie wiem czy to antybiotyk wzmógł czy coś innego ale czuję iż pomaga (antybiotyk).
Czy to uczucie zimna (przez pot) przy tym antybiotyku to normalne i takie pocenie się?? Dodatkowo dodam iż mieszkam samotnie i muszę raz czy 2x dziennie wyjść do sklepu a idąc w zimowej kurtce się pocę (chociaż dobra i zimna nie odczuwam). Dodatkowo co myśleć o tym iż tyle czasu mnie lekarz leczy i ciągle mnie trzyma??