antybiotyk nie dziala na straszny bol zeba

napisał/a: cicatrix 2010-06-24 21:02
Witajcie!
Lata temu przeleczono mi kanałowo górną piątkę. Ostatnio zaczęło mnie potwornie boleć. Sądziłam, że popsuła się sąsiednia szóstka i że i ją trzeba będzie kanałowo leczyć. Okazało się, że popsuła się wprawdzie, i to bardzo, ale jeszcze nie do leczenia kanałowego. Ze zdjęcia wyszło natomiast, że wzdłuż kanału korzenia wspomnianej piątki od strony czwórki biegnie infekcja. Dostałam na to antybiotyk, ale mimo że wybrałam cały, jak zalecano, ból nie ustał. Poszłam więc ponownie, dostałam ten sam antybiotyk w tej samej dawce + drugi w mniejszej o jedną pastylkę, tak że biorę obecnie 7 pastylek 5 razy dziennie. Druga kuracja antybiotykowa trwa obecnie trzeci dzień, ale od dwóch nocy nie śpię, a dziś łyknęłam niemal bezskutecznie ketanol.

O samym bólu: spontaniczny, falowy, nasila się wieczorami i nocą, zwłaszcza gdy zmieniam pozycję na leżącą (co ciekawe rano położenie się jest bezbolesne), w chwili niewstrzymywanego napadu (któremu zapobiega ochłodzenie okolic zęba przez napicie się wody na przykład) w punkcie kulminacyjnym wywołuje jakby skurcz, który daje wrażenie odrętwienia sąsiadujących zębów (od poprzedzającej szóstki aż do dwójki), czasem promieniuje aż do ucha i zawiasu szczęki.
Miewam gorączkę, ale nie wyższą niż 37,4.

Nigdzie nie natknęłam się w sieci na opis podobnego problemu. Czy ktoś coś takiego miał?
Nie wiem, co mi jest :(. Może diagnoza była zła? Może to nie tylko ta infekcja, na którą zazwyczaj pomaga antybiotyk :(((. Dodam, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy są to mój czwarty i piąty antybiotyk (poprzednie były na gardło, wcześniej długo nie chorowałam) :(.
Co mam zrobić, jeśli i te nie pomogą? Wzięłam już blisko połowę, a skutków nie widzę :(((.
napisał/a: Dorota851 2010-06-26 06:45
nie wiadomo czy kanał był tam jeden czy dwa? może jakis jest nieznaleziony, jesli ząb jest źle prrzeleczony trzeba jeszcze raz to zrobic
napisał/a: jjj3 2010-06-29 17:36
Widze, że nie ma jakiś konkretnych odpowiedzi, ale mam podobny problem. Hej forowicze piszcie coś i odpowiadajcie konkretnie, bo mi i chyba cicatrixowi będzize nam potrzebna odpowiedź.
Ja mam martwy ząb-1-gdzies 3 tygodnie temu miałam bóle tego zęba. Oczywiście wybrałam się do stomatologa i zaczął mi go leczyć kanałowo. Jakieś zaraski i ropa mi wypłyneła. Nastepnie ząb został wypelniony kanonem co kolwiek to oznacza. Ząb całkowicie jeszcze nie został zamknięty przez pląmbe, ale generalnie był prawie gotowy. Przedwczoraj dostałam ponownych silnych bóli, które nie powinny się już pojawić. Następnego dnia od razu udałam sie do dendysty i tylko podał lek (nazwy nie znam), który dezynfekuje cały kanał przenikając przez kanon. Jednakże ból nie ustąpił, co prawda nie jest bardzo silny, ale czuje co nie co. I co raz dziwniejsze to się robi, ponieważ chory ząb to jest 1 z lewej strony, która ogólnie mnie nie bolii i cała część górna. Odczówam ból na dole i to nie zębów tylko ponizej, czuje coś w stylu, gdy znieczulenie przestaje działać( dretwienie i słaby ból). Ten dyskomfort dochodzi nawet do kości koło ucha a raczej za nim. nie wiem czy nie mam nawet jakiegoś stanu podgoraczkowego, jeszcze nie sprawdzałam Czy to nie wiąże sie z jakimś np. zapaleniem okostnej? A może to tylko ból który tak dziwnie promieniuje? Prosze o jakieś odpowiedzi, bo dziwne to jest.
Ps sprawdzane miałam inne zęby, ale one nie wykazywały niczego niepokojącego.
napisał/a: jjj3 2010-07-02 00:03
Ja już doszłam, co mi jest...
Nastepny ząb jest w stanie zapalnym...
Zaniedługo będę stałym gościem u dendysty :p
napisał/a: cicatrix 2011-01-09 13:37
Ja też wiem już, co to było. Jeden z kanałów nie został całkowicie wypełniony, namnożyło się bakterii i stąd ten koszmar. Jeśli się ktoś zastanawia, czy to przejdzie, to odpowiedź brzmi: absolutnie nie. W moim wypadku nasilało się, a ból był nie do zagłuszenia ŻADNYM środkiem. Gdy nie dało się już nawet spać, przeleczyli mi ten ząb kanałowo po raz drugi...
napisał/a: wikam2 2011-01-11 09:21
Miałam podobnie jak Ty tylko z ta różnicą, że ból już tak strasznie mi przeszkadzał i mnie denerwował, ze zęba wyrwałam. Nie chciałam go leczyć drugi raz. Leki p/bólowe też nie pomagały. Zresztą rzadko pomagają mi na ból zęba.
Pozdrawiam.