Antybiotyk a laser

napisał/a: maniutek2 2011-05-05 08:07
Witam! Czy zażywając Azitrox mogę poddać się leczeniu laserem IPL na trądzik różowaty?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-07 16:44
Nie widzę przeciwwskazań. Na wszelki wypadek spytaj lekarza/technika obsługującego laser, może wiedzą coś więcej, niż ja :)
napisał/a: maniutek2 2011-05-07 19:25
No właśnie,personel gabinetu zapewnia,że muszę odczekać 3-4 tyg.od zakończenia antybiotyku :(
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-10 13:16
Ale mają coś konkretnie do tego antybiotyku, czy po prostu nie możesz być chora w trakcie terapii?
napisał/a: maniutek2 2011-05-10 14:55
Powiedzieli,że nie mogę zażywać żadnych leków tzw."światłoczułych" a podobno antybiotyki do takich się zaliczają.A może się tylko zabezpieczają,żeby w razie czego nie mieć do nich pretensji?Nie kazali też zażywać nic z Retinolem i antykoncepcja też jest nie wskazana...
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-05-13 21:14
Do leków światłoczułych owszem, nalżą niektóre antybiotyki, np. tetracykliny, ale o azytromycynie nic mi bynajmniej niewiadomo, sądzę, że to przesadne dmuchanie na zimne z ich strony
napisał/a: TheNun 2011-05-14 13:17
W trakcie laseroterapii absolutnym przeciwwskazaniem jest stosowanie leków światło-uczulających i antybiotyków. W związku z tym, zastosuj się do poleceń lekarza/kosmetyczki. Antybiotyki w połączeniu z laserem mogą wywołać niepożądane skutki uboczne, np. reakcje fototoksyczne, fotoalergiczne typu liszaj, rumień itd, a przecież nie tego chcemy. Faktem jest, że nie zawsze, jednak po co ryzykować.
Poza tym, w trakcie laseroterapii nie możesz być w ciąży :), nie opalaj się, nie używaj samoopalaczy, odczekaj minimum 3 tygodnie od zażycia antybiotyku, unikaj preparatów zawierających retinol, odstaw preparaty złuszczające (wszelkiego rodzaju pilingi złuszczające na minimum 1 tydzień przed zabiegiem), nie stosuj preparatów zawierających alkohol, spirytus (które dodatkowo wysuszają), zrezygnuj z basenu (chlor, ozon), dziurawiec, nagietek - out. Kremy zawierające kwasy, witaminę C - out.
Pozdrawiam:)
napisał/a: maniutek2 2011-05-14 18:11
Z wszystkiego jestem w stanie zrezygnować oprócz...basenu,gdyż wiąże się to z moją pracą.Myślisz,że może mi to zaszkodzić???
napisał/a: TheNun 2011-05-14 21:45
Bezpośrednio po zabiegach powinno się zrezygnować z basenu aby uniknąć podrażnień. Jednak jest to sprawa indywidualna, dopytaj w gabinecie osoby, które będą Ci wykonywać zabieg. Może one inaczej sądzą, ja jednak myślę, że chlor i ozon mogą wywołać podrażnienia skóry.
napisał/a: maniutek2 2011-05-14 23:57
Dzięki!Pozdrawiam!