Anizokoria od roku

napisał/a: RainbowMiki 2014-09-12 20:26
Od roku dokuczają mi bóle głowy które zostały zdiagnozowane jako napięciowe, są zlokalizowane głównie w potylicy i ciemieniu, nigdy jednoczesnie po obu stronach głowy, w 90% zawsze tylko po prawej stronie. Ale nie o tym chciałam pisac, bo z tym nauczyłam się już żyć i nie rpzeszkadza mi to. Moim największym zmartwieniem jest... Anizokoria.

Od roku, mniej więcej w tym samym czasie co pojawiły się bóle głowy, zauwazyłam też u siebie nierówność źrenic (nie wiem czy to dla tego, że po prostu zaczęłam się cześciej przeglądać w lustrze... nie potrafie powiedzieć w 100% czy wcześniej jej nie było)

Moja nierówność wygląda tak:

Źrenica po prawej stronie jest zawsze o 1/2mm większa od tej po lewej. Różnica najbardziej jest widoczna w słabym świetle, gdyż ta po prawej potrafi się baaardzo powiększyć (bo zawsze jest troche większa) a ta po lewej już nie aż tak bardzo.

Obie źrenice reagują poprawnie na światło, kurczą się i rozwierają w tym samym momencie, oraz "symultanicznie" gdy zaświecimy tylko w jedno oko, ta w drugim też się pomniejsza. Przy mocnym dziennym świetle obie są malutkie.

Oko z większą źrenicą wydaje mi się... słabsze. Częściej jest zmęczone, czerwone niż te po lewej.

Czasem mam wrażenie obecności czegoś w tym oku, jakby w kąciku. Czasem też mam wrażenie (żadko, tylko przy bardzo ostrym dziennym świetle np. jak patrze w słońce), że widze rpzed oczami pełno małych przejźroczystych robaczków biegających w polu widzenia.

Mialam rok temu wykonane MRI mózgu i miesiąc temu Angio-MRI mózgu. Oba badania były bez kontrastu. W angio nie uwidoczniły się tętnice łączące tylne. Poza tym, wszystko w granicach normy. Oba te badania uwidoczniły stan zapalny w lewej zatoce szczekowej, ale zatoki mi nie doskwierają, poza tym, to po lewej i w szczękowej...

Ja się tak w sumie uczepiłam tej prawej źrenicy, bo wydaje mi się za duża i męczliwa. ale może to z ta mniejsza jest problem?
Jesli jakiś problem oczywiście jest... nie wiem już co mam robić...
Ostatnio byłam diagnozowana w kierunku tętniaka. Jak wielki musiał by być, żeby dawać takie objawy? Mniejszy niż 3mm wystarczył by? Proszę o pomoc. Jeśli sa potrzebne ejszcze jakies informacje, jakiekolwiek, prosze pytać.

Chyba w oku z większą źrenicą jest lekko opadnięta powieka... ale nie jestem pewna. wydaje mi się, że chyba zawsze miałam taką twarz.
napisał/a: RainbowMiki 2014-09-12 22:39
Poświeciłam sobie malutką latarką po oczach. Jak przyłożę światło do oczu, to obie źrenice szybko reagują i się kurczą, ale ta po prawej pulsuje i się powiększa mimo wszystko... nie jest zbyt "stała"... jeju jeju, tak się boję... to nie wygląda wcale normalnie, oglądałam dużo starych zdjęć swoich, nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek miała różne źrenice, a jeśli znajduje takie zdjęcie, to raczej doszukuje się tej różnicy bardziej na siłę niż żeby tam faktycznie była... Po weekendzie pędzie do neurologa, ale prosze, odpisze mi co o tym myslicie...
napisał/a: rakietfjul 2014-10-06 18:12
Witam, nie jestes sama:)
tez jestem ze śląska..
u mnie jest podobnie, choć nie chce mi się dokładnie opisywać wszystkiego, w chwili wolnego czasu napisze dokladniej.

czytalem internety chyba na wszelakie sposoby. O tym,co pisal bociek12 tez.

zauwazylem anizokorie prawego oka.. Okolo miesiąc temu na wakacjach. W jeden dzien jakby pojawil sie cien, niedowidzenie w oku i towarzyszyl mi caly dzien (taka kreska gdzieś z 3 cm, nie wiem jak opisac). Gdy zaciskalem oko robil sie wyraźniejszy i znikal. Tydzień przed tym obserwowałem golym okiem wschod slonca.. Nie wiem czy moglo mieć to związek.
w każdym razie cien ustapil na wieczor (gdy wzialem gorący prysznic a slonce zaszlo) w tym dniu czylem sie dobrze, chodzilem po górach ect.

dodam,ze raz na rok/kilka lat (szczególnie mialem na studiach) zdarzala mi sie migrena z aurą (najczesciej jakieś niedowidzenie, pozniej zygzak świetlisty k po 30min mocny bol Glowy).ostatni raz mialem rok temu po zakrapianej imprezie, malej ilości snu i jeszcze chyba lekko pberwalem czymś w twarz;)))
przeszlo-jak sie wyslalem.

ogólnie jestem osoba bardzo aktywna. Duzo biegam, silownia, wcześniej 9lat sportów walki (sredni kontakt, ale ciosy tez przyjmowane na glowe)..bez sportu nie wyobrażam sobie życia. Nerwowy fakt -jestem, pracuje na 3 zmiany.. Stresująca praca, duzo obowiązków..

-wracajac do,poprzedniej mysli...po jakims tygodniu od tego 'cienia' przypatrywalem sie oczom no i zauwazylem roznice w źrenicach.. Nie jest ona wielka. Ale jest. Najbardziej widać w ciemnym i średnim natężeniu,sztucznego swiatla. W dzien jest prawie niewidoczna (wtedy źrenice są praktycznie tak samo zwężone )

bylem u okulisty-wszystko ok , pelna ostrość widzenia, dno oka ok (tarcza nerwu bez obrzęku), stwierdzil anizo 1mm
.. Reakcja na swiatlo w obu oczach ok (bezpodrednia i świecąc na drugie oko tez), ale roznica jest stalą. Pozatym ta poszerzona jakby dluzej lapala czasem ostrość.. Pulsowala
-to moje odczucia

bylem u 2 neurologów. Badanie, stukanie, odruchy-ok.
anizokoria jak twierdza jest nieznaczna.. Ale jest. Nie doszukuja sie najgorszego, ale kazali sprawdzic. Czekam na rezonans... Bez kontrastu, ale kobieta z obsługi rezo wskazuje na zastosowanie kontrastu, ze niby będzie większa pewność.

jeden z neurologów stwierdzil. Ze moze mieć to związek z moimi migrenami i zmianami naczyniowymi...niegroznymi. Ot co.
ale poki nie będzie wyników, mozna gdybać. Najgorsze są te codzienne myśli... Wkręty, ect..
mam 28 lat, poki co trenuje normalnie i zyje. Moze nie na maxa;)ale nie folguje sobie.

poza tym żadnych nadzwyczajnych objawów nie mam. Czasem wydaje mi sie, ze sobie wkręcam lekkie mrowienie w okolicy nadgarstka... Staram sie wtedy o tym nie,myslec i jest ok(tzn 'objaw' znika).
jak sie okazało mam tez 1 zab do wyrwania (duży ubytek sie zrobil pod plomba ktora pekla) do tego mam problem z niewyrznietymi,ósemkami (1usunieta) co jakiś czas daja znac o sobie... Najprawdopodobniej od osemek mam jakiś czas niebolesne powiększone podrzuchwowe-juz kilka lat-wezly chlonne (inne nie) Lekarze (kilku)twierdzą ze wszystko jest ok z nimi, ze juz takie pozostana.
morfologia, ob wszystko ok.

w tym roku na miesiąc przed zaobserowaniem anizokorii doświadczyłem ropnej anginy (ok 2 tyg sie meczylem)...pewnie to nie ma związku..

jak chcesz mozemy sie spotkać pogadac, spojrzeć w oczy, wymienic info.
przepraszam za błedy, jestem zmęczony po pracy i pisze telefonem;).. A juz widzę ze jest ich mnostwo

będę wdzięczny za sugestie, odpowiedzi, opisy ludzi którzy przechodzili podobne sytuacje i info jak u nich sie konczylo.
pozdrawiam
napisał/a: RainbowMiki 2014-10-08 22:33
Miałaś ropna anginę taka przedłużającą się? Odzywają ci się wrośnięte ósemki i to powoduje lekko powiększony węzeł chłonny?
Kurcze! JA TEŻ!
Miałam brzydką anginę na którą musiałam brać 2 antybiotyk.
Napisz jak już będziesz po rezonansie, jestem ciekawa co u ciebie będzie w wyniku, ale przypuszczam, że wszystko ok tak jak u mnie :P
Wiesz, mi ostatecznie mówili, że to może być lekki zespół Adiego. Że mam nie wierzyć w to co piszą w internecie, że "źrenica w tym zespole jest zawsze sztywna i występuje zniesienie odruchów ścięgiennych' bo to nie prawda i nie zawsze to ma miejsce, a Adie jest bardzo powszechny wbrew pozorom u młodych kobiet. A Adie jest o podłożu bakteryjnym/wirusowym(?) więc to może wszystko mieć związek z anginą ew. przewlekłymi zatokami...
Tak mi przynajmniej ostatnio tłumaczył neurolog...
napisał/a: rakietfjul 2014-10-09 01:14
Mialem, mialem... (jestem plci przeciwnej do Twojej) ;)
okolo miesiąca/poltora przed zauwazeniem tego.

u mnie przypuszczenia neurologów przed rezo są w kierunku zmian odmigrenowych albo.. Po ciosach z przeszlosci.

mam nadzieje, ze to jakas pierdola i tak probuje to sobie tlumaczyc uspokajając sie. Wszyscy wiedza jak dziala Internet.. Choć kazdy scenariusz jest mozliwy :\
trzeba byc dobrej myśli!

p.s. Jeśli jestes ze śląska moze podalabys namiar na pw na jakiś komunikator? Mam kilka pytań, a umknelo mi to..ze Ty juz diagnozę masz za sobą. Bylbym wdzieczny;)
pozdrawiam
napisał/a: MattiSpx 2015-11-28 20:00
Pisze tu do założycielki tematu proszę odezwij się mam takie same objawy i odczucia jak Ty szponcer6917@gmail.com
napisał/a: rakietfjul 2015-11-28 23:27
Ja co prawda nie jestem założycielem tematu... Ale w nim uczestniczyłem.
Nie panikuj i nie schizuj.
- jak potrzebujesz jakiegoś info tez chętnie sie podzielę
napisał/a: MattiSpx 2015-11-30 11:02
Nie ma paniki robie badania w piorytetowej kolejności czyli tk głowy pierwsze już mam wyniki tylko lekarz musi na to spojrzeć a bardziej mi chodzi o to ze kobieta która założyła temat opisała swoją sprawe jak by byla mna więc chciałbym iść na skróty i sie z nią zgadac nie macie może jej maila?
napisał/a: shark88 2018-09-02 13:04
Witam. Tym razem ja odkopię ten temat bo może któraś z osób w nim uczestniczących jeszcze korzysta z tego serwisu.
Mam dokładnie takie same objawy jak autorka tematu + drganie mięśni np. powieki, nóg i rąk. Byłem pare razy u lekarza ale mnie, można powiedzieć, zignorował. Szukam pomocy gdzie indziej ale być może ktoś tutaj jest też w stanie nakreślić co to było u niego/niej.
Z góry dzięki za pomoc.