Angina + wysypka

napisał/a: ShoNuff 2009-11-08 17:15
Witam

4 dni temu zaczęło mnie delikatnie boleć gardło, i swędzieć skóra, 2 dni temu, poszełem do lekarza rodzinnego, dostałem augumentin, następnego dnia byłem u dermakologa z wysypką (oprócz swędzenia pojawiły się czerwone krostki, szczególnie na łokciach, i podbrzuszu). Po wizycie u dermakologa, który nic mi konkretnego nie powiedział i przepisał tylko maść, wróciłem do rodzinnego, miałem już wtedy konkretne problemy z gardłem, biały nalot na migdałkach i trudności z przełykaniem - angina.
Jest sobota, maść przepisana przez dermakologa nie pomaga, angina nie ustępuje ani się nie powieksza, cały czas mam trochę podwyższoną temperature (37-37,8). Najbardziej martwie sie tą wysypka, bo teraz zaczyna bardziejswędzieć, widac ja wyrażniej, a krost jest coraz wiecej. Wyglądają mniej więcej jak te przy płonicy, z tym że jeszcze nie pokrywają całego ciała.

Na gardło choruje dość rzadko, raz na rok czy dwa, z tym że teraz zachorowałem już 2 raz w przeciagu 2 miesiecy (wcześniej to było zapalenie krtani).
Jeśli chodzi o wysypke, to nie jestem alergikiem, nigdy nie miałem na nic uczulenia, nie zmieniliśmy proszku do prania, ani nic w tm stylu.

Prosze o pomoc, co to może być z tą wysypka!? Jeśli mi nie przejdzie do poniedziałku, to chciałbym mieć pare rzeczy do podrzucenia lekarzowi.