Angina

napisał/a: zochaa 2008-11-18 12:10
Moja angina zaczeła sie w liceum i trwa juz ponad 5 lat...średnio trzy razy w roku mam angine,zdażyło się to również latem;/Mój lekarz rodzinny przepisywał mi kolejne antybiotyki,z czasem zaczeły się powtarzać..zawsze miałam antyboityk na 14 dni troche przechodziło ale nigdy do końca juz 5 lat mam małe czopy ropne jak jestem chora to sie powiekszaja a jak lecze sie antybiotykami to sie zmniejszja i tyle...zawsze cos w nich jeszcze jest...taka żółta,szpikowata,twarda wydzielina...czasem przy wypróżnianiu nosa troche wydaliłam tego czegoś z krwią...ochydne!!!Kiedyś dostałam skierowanie na wymaz z gardła,ale lekarz kazała mi rowniez brac antybiotyki..wiec nie wiem czy ten wymaz cos dał jezeli juz brałam antybiotyki?czy miał wpływ na wyniki?Wkońcu powiedziała,że powinnam usunać migdałki ale czy to jest konieczne???
napisał/a: tomasz mazi 2008-11-19 19:41
witam....pomocy!!!!! od dawna czolem bole gardla ale nie byly one wielkie wiec omijalem je tabletkami na gardlo i dziekuje....teraz mam problem..przewialo mnie bardzo i dostalem na drugi dzien goraczke ,ktora po nocy minela ale gdy chce przlknac sline lub cos zjesc to wije sie po pokoju z bolu....takiego bolu nie mialem nigdy jeszcze a mam prawie 30 lat...jeden lekarz dal mi antybiotych 500mg. drugi powiedzial,ze to za malo i przepisal nastepne 500mg innego antybiotyku,ze to nie angina poniewaz wyskoczyla mi masowa biala wysypka w jamie ustnej....jestem w anglii a tu jezt okropnie o dobrego lekarza....juz 5 dni meczarnii.co mam robic?????????bol okropny.
napisał/a: zochaa 2008-11-21 08:02
A i teraz pojawiła mi się jakaś biała kropka polewej stronie czopa ropnego...co to jest???Jak rozpoznać jaką ma się angine...kupiłam sobie Angin Hell ale boje sie to wziąść bo nie wiem czy to nie angina paciorkowata...a ponoc leku nie mozna brac jesli taka angina wystepuje..;/jesli tak to jakie sa skutki?Już nie moge sobie poradzć z tym chróbskiem...nie wiem co mam robic...lekarz mi w nie pomaga ciagle daje mi te same antybiotyki...mam wrazenie,ze ma to wszystko w dupie;/raz kazała mi przyjsc po jakas szepionke na grype??nie wiem co ma grypa do tego???ale jak moge sie uodparnias skoro te czopy nie chca mi zniknac nawet jak jest lato i jestem zdrowa to ona sa!moze nie tak wielkie jak zima ale sa...nie mam siły..prosze o porade;
napisał/a: preferire 2008-12-11 13:15
witam.
problem jest następujący: w poniedziałek czułam się słabo, ciężko mi się oddychało, bolało mnie gardło i zatoki, czułam się słabo, bolały mnie mięśnie. We wtorek jak wróciłam z pracy rano zmierzyłam gorączkę: 37,6. Zapodałam więc paracetamol i położyłam się spać. Wstałam, a tu już gorączka powyżej 38. Wieczorem, około 23 gorączka 39,3 i tak aż do środy wieczora. Brałam dzielnie paracetamol, ale pomaga tylko na 2-3 godziny(obniża temperaturę do ok 37.5) a później znów męczarnia. A jak wiadomo, trza z nim ostrożnie, najlepiej co 6h. W środę popołudniu wybrałam się do lekarza i mówię do pani, ze czuje się fatalnie, mam zapchane zatoki, które cały czas bolą, suchy kaszel pomimo iż biorę syrop od 3 dni. A ona na to: grypa. Antybiotyk niepotrzebny. Myślę se ok, w końcu ona lekarz. Wieczorem w środę gorączka ok 38,7 i ból gardła nie do wytrzymania. Każde przełknięcie śliny to męka. Gardło jest czerwone, widoczne są naczyńka krwionośne, ale nie mam jako takiego nalotu (może jeszcze?). Węzeł chłonny przy szyji mam powiększony, momentami mam promieniujący ból w okolicy ucha. Zatoki bolą mnie niesamowicie, ale nie mam jako takiego kataru, mimo że je rozgrzewam i nacieram maściami. czy to może być angina? Już 4 dzień mam gorączkę, może nieco niższa, obecnie 38,5, ale czuje sie już wyczerpana i zmęczona. Dodam, że mieszkam w Szkocji a tutaj lekarze to dosłownie na wszystko przepisywali by paracetamol. Pomocy!
napisał/a: icia 2008-12-22 00:59
witam! czy jest jakis domowy sposob zeby zapobiec rozwijaniu sue anginy.....tzn.to chyba jest angina...bylam u lekarza przepisal antybiotyk 3-dniowy (bo o taki prosilam)nic mnie nie boli czuje sie dobrze ale w gardle ciagle czuje jakieś"smieci"....czy moge cos z tym zrobic(gardło płucze szałwią) . został mi jeszcze jeden antybiotyk.
Z gory dziekje za odpowiedz.Pozdrawiam
napisał/a: gizof 2009-09-12 06:08
Dzień dobry.Otóż mój problem jest taki że zachorowałem na anginę, ale w buzi,na wargach,języku zaczęły wyskakiwać mi jakieś ropne wypryski wyglądające jak krosty, czy to jest normalne czy możliwe ze to jest coś zupełnie niezależnego od anginy
Marg
napisał/a: Marg 2009-10-25 15:41
icia napisal(a):witam! czy jest jakis domowy sposob zeby zapobiec rozwijaniu sue anginy.....tzn.to chyba jest angina...bylam u lekarza przepisal antybiotyk 3-dniowy (bo o taki prosilam)nic mnie nie boli czuje sie dobrze ale w gardle ciagle czuje jakieś"smieci"....czy moge cos z tym zrobic(gardło płucze szałwią) . został mi jeszcze jeden antybiotyk.
Z gory dziekje za odpowiedz.Pozdrawiam


To pewnie dlatego, ze jak idziesz do lekarza, to on ma CIe zbadac i zdiagnozowac ,a nie Ty sama, proszac o antybiotyk na jaki masz ochote. Dobrze jest braqc antybiotyk, ktory dziala docelowo na drogi oddechowo, a nie na "wszystko"...
napisał/a: kolorowa91 2009-10-25 23:34
Peter mam do Ciebie ogromna prosbe abys rozpatrzyl moj przypadek chorowalam 2 razy na nagine ropna w ciagu miesiaca to bylo w sierpniu w obydwu mialam biale naloty na migdalkach nie moglam ani pic ani jesc z trudem polykalam sline czy juz antybiotyki schudlam pare kilo czulam sie slabo bolaly mnie kosci i mialam goraczke 40st po tym wszystkim wyslano mnie do laryngologa i kazal mi zrobic wymazy na ktorych nic nie wyszlo a mam dalej do tego momentu powiekszone i to dosc sporo migdaly przepisal mi taka szczepionke w tabletkach Broncho-Vaxom nic mi to nie pomaga skoncze go w listopadzie i mam isc do kontroli a procz tego strasznie mnie bola stawy w nadgarstkach kolanach i przy samych nogach raz spuchla mi jedna noga i czasem mnie tak bola ze normalnie sie chodzic nie da albo kuleje na jedna noge raz mi sie zdarzylo ze nie moglam odpalic zapalniczki bo mialam taki bol w nadgarstku nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym ale od jakiego czasu rano mi dretwieja rece a mam zaledwie 18 lat i nie wiem czy to normalne po anginie czy musze isc z tym do lekarza? prosze o odpowiedz:)
napisał/a: Peter 2009-10-26 08:53
Należy wykonać badanie ASO i w kierunku przeciwciał anty EBV.
Wizyta u lekarza konieczna.
napisał/a: kolorowa91 2009-10-26 21:41
a czym takie cos grozi?
napisał/a: kolorowa91 2009-10-26 21:54
a i slicznie dziekuje za odpowiedz:)
napisał/a: jezyk_05 2010-11-19 18:00
Sorry za taki odkop, ale już nie mogę wytrzymać. W poniedziałek w tym tygodniu wszystko było super, zero jakichkolwiek dolegliwości. We wtorek rano budzę się z nie fajnym drapaniem gardła, myślałem że to wina okna które w nocy się otworzyło, poczułem się trochę osłabiony więc kupiłem gripex,syrop prawoślazowy oraz tabletki do ssania, położyłem się do łóżka. Na następny dzień ( wtorek) obudziłem się z jeszcze większym bólem gardła, nie mogłem przełykać pożywienia, tak bardzo bolało gardło. Udałem się od razu do lekarza pierwszego kontaktu. Po wynudzeniu się w kolejce w końcu zostałem przyjęty. Lekarz wypytał się o objawy ( ból gardła przy przełykaniu, nasilający się ból przy uchu i powiększony węzeł chłonny, wszystko dotyczyło lewej strony), zajrzał do gardła i stwierdził że może to być zapalenie węzłów chłonnych, bądź zapalenie nerwu twarzowego. Przepisał mi następujące leki:
Zamur-500 jedna pigułka rano druga wieczorem
Nimesil jedna saszetka rano druga wieczorem
sól emska 2x4 rozmieszane z ciepłą wodą
Azulan do płukania gardła 25 kropel na ćwierć szklanki wody
Cholinex 6-8 pastylek dziennie.

Dzisiaj 19 listopada jest trzeci dzień brania antybiotyku, absolutnie zero poprawy, w środę zjadłem 3 posiłki z bardzo dużym bólem, natomiast w czwartek ból był taki że ledwo co przełykałem przepisane leki, dzisiaj to samo zero jedzenia, nie mogę się nawet zmusić, bo płyny ledwo co przechodzą przez gardło. Mam problemy z mówieniem, tzn. mogę coś powiedzieć ale strasznie boli, ból przy uchu bez nimesilu albo apapu jest nie do opisania. Dodam że nie mam kataru, ani gorączki. Tylko i wyłącznie ból gardła i przy uchu. Co zrobić iść do innego lekarza ? Liczyć na to że antybiotyk w końcu zacznie działać ? Już nie wiem co robić, nigdy czegoś takiego nie miałem i nie życzę najgorszemu wrogowi. Będę wdzięczny za jakieś informacje. Pozdrawiam