Angina

napisał/a: Przechodzień 2017-03-01 11:44
Witam, temat znany od lat, dlatego nie będę się rozwijał, tylko od razu powiem o problemie.

Lekarz przepisał mi nobaxin (3 tabl.), skończyłem brać w poniedziałek i od poniedziałku zeszła gorączka (była 39 st.), natomiast do dziś utrzymują się naloty białe na migdałach suchy kaszel i mocny katar.

Czy lek nobaxin ma długi czas działania i poczekać jeszcze, aż sobie sam z tym poradzi, czy udać się do lekarza po porade (ew. kolejny antybiotyk :(). Proszę o pomoc, bo zależy mi na czasie.

Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: Przechodzień 2017-03-13 08:22
Jestem już sobie sam w stanie odpowiedzieć :)

Po raz kolejny u internisty lekarz stwierdził, że został źle dobrany antybiotyk, gdyż nobaxin jest nie skuteczny. Przepisał Amotaks na tydzień. Po nieskutecznym amotaksie sam zajrzałem w gardło i okazało się, że mam już sporo białych nalotów na ściance gardła i brązowy język. Internistka stwierdziła wirusa (grzybice), jakby inaczej. Przepisany standard Nystatyna i Fluconazole.

Się zastanawiam czy można by tę całą drogę leczenia jakoś skrócić. Czwarty cykl antybiotykowy w tym roku.

PS: jeśli ktoś będzie to jeszcze czytał. Mam obawy co co HPV w gardle. Lekarz powiedział, że głównym obiawem będzie długotrwała chrypa i zmiana głosu. Mi dokucza od dłuższego czasu dyskomfort w gardle i pochrząkiwanie. Czy można jakoś zdiagnozować HPV jeśli patrząc w lustrze nie widzę żadnych zmian (prócz białych nalotów) z których możnaby zrobić wymaz? Czy biały nalot na gardle może być dobry w tym przypadku?