Angina, uszy, szumy

napisał/a: InNa18 2009-10-16 09:40
Witam,
Jestem tydzien po kontroli Laryngologicznej i mam prawdopodobnie angine. Silny bol przy przelykaniu sliny, goraczka, silny bol obu uszu wraz z szumami usznymi oraz bole glowy. Co w takiej sytuacji mam robic? - podejzewam ze wczesniejsza kontrola w gre nie wchodzi, gdyz mam spory kawalek do Lekarza a kontrola przewidziana jest dopiero na druga polowe listopada!
Pomozcie co robi??!!
napisał/a: InNa18 2009-10-17 14:08
Poszłam do rodzinnej i otrzymałam Amoksiklav i krople Dicortineff. Niestety uszy mam bardziej przytkane, a angina ropna :|. Co można zrobić po drugim dniu wkraplania do ucha, a efektów nie ma? Boje się, że zacznę żyć w świecie gdzie dźwięki słyszy się ciszej, a ta myśl mnie przeraża!

Ktoś pomoże?
napisał/a: Dagon 2009-10-18 01:04
Witaj

Antybiotyk dość dobry sam używałem zwalcza siedlisko bakteri i działa przeciwbakteryjnie.
Co do przytepionego słuchu przy anginie to chyba normalne nie masz sie co przejmować. A co do za krople do uszu masz??
Moja znajoma miała ten sam problem co Ty z przytepionym słuchem ale udała sie z tym do specjalisty i zostały jej przeczyszczone uszy bez boleśnie i skutecznie.
Drugim rozwiązaniem jest także parafina ciekła która rozgrzewa i upłynnia woskowine i umożliwia jej usunięcie (ale oczywiscie jeśli powodem tego jest zalegająca woskowina).
napisał/a: InNa18 2009-10-18 13:19
Dziękuje za odp.

Tak, krople są do uszu. Niestety nie raz je już używałam, ale tym razem nie chcą pomóc :|.
Tak jak pisałam jestem ponad tydzień po kontroli Laryngologicznej, gdzie miałam płukane jedno ucho i zakroplone drugie. Nie wiem czy to istotne, ale jestem po operacjach uszu :|. A skąd ten efekt?
Właśnie czekam na tk piramid - ale to dopiero w grudniu - co można zrobić, bo do Laryngologa mam spory kawałek, a jestem uczennicą i kiedy pójdę do szkoły dźwięki słyszę pół tonu ciszej.
napisał/a: Dagon 2009-10-18 13:50
powiem szczerze, że w takim razie nie wiem co to może być moim zdaniem powinnaś udać sie do jakiegoś specjalisty z tą sprawą i dokładne zbadanie ślimaka ucha i bebenka bo kto wie moze to jakies powikłania po operacyjne albo zwykła infekcja
napisał/a: InNa18 2009-10-18 18:05
Czekam właśnie na tomograf komputerowy piramid kości skroniowych - ale to na grudzień, kontrole mam dopiero za miesiąc :| a uszy zatkane - we wtorek idę do rodzinnej to może coś powie. Ostatnie badanie audiogramu wyszło, że na jedno ucho mam 60% niedosłuchu, a drugie jest ok. Operacja była stosunkowo dawno.

Jakiś specjalista się może wypowie?