Angina ropna?

napisał/a: Ell 2014-04-09 20:59
Mam problem, nie wiem czy czasem sie on nie ciagnie od roku.

Rok temu zaczelo mnie strasznie bolec gardlo. Bez goraczki. Poszlam do lekarza, powiedzial, ze blisko do anginy i dal mi rutinoscorbin +wapno, cos do ssania i ze jak nie przejdzie to wrocic.

Przeszlo. Ale pozniej zobaczylam, ze w kryptach migdalkowych mam biale naloty, ktore sa do dzisiaj. Nic z nimi nie robilam, bo w sumie zapomnialam o nich. Gardlo nie bolalo.

Za pol roku lekki bol gardla - wzielam wit C, czosnek, rutinoscorbin, przeszlo.
Powiekszyly mi sie wezly chlonne, ruchowe, niebolesne. Lekarz powiedzial, ze sa ruchowe, ze jak nie rosna to jest ok (aczkolwiek jakos caly czas mi w glowie siedzi chloniak)

(W miedzyczasie byla robiona w kwietniu profilaktycznie morfologia z rozmazem - wyszlo ok)

Minal rok od pierwszej wizyty od tamtego lekarza.
Od wczoraj przeokropny bol gardla, jakbym miala brzytwy przy przelykaniu, wczoraj wszystkie miesnie bolaly + 38 stopni goraczki.
Dzisiaj brak goraczki, brak bolu miesni ale gardlo + szyja+ kark boli, wezly bola. Naloty w kryptach nadal sa.

I tak sobie z ciekawosci siadlam i przeczytalam opinie o tamtym lekarzu i zaskoczenie - 10 na 9 opini negatywnych: "brak umiejętności zdiagnozowania anginy ropnej, ktora leczy jako przezienienie: wapno : rutinoscorbin+ - jak u mnie.

Czy ja mam angine ropna od roku? Czy jest taka mozliwosc, skoro tego nie odczuwalam?
Oczywiscie w pt ide do innego lekarza (najblizszy termin).
Co zazywac do piatku?

Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-09 21:41
Ell no cały rok to chyba nie możliwe ale jakiś bakcyl tam się na pewno zagnieździł. Leków nie polecę bo anginy ani bólów nigdy w życiu nie miałam mimo usunięcia na jesieni migdałków. :) Zapytaj w aptece. Płucz szałwią... Pozdrówka.
napisał/a: Ell 2014-04-09 21:48
szczerze mowiac, to mnie zmartwiles;)

Bo jak nie angina to co? naloty w kryptach, powiekszone wezly, 3 razy w ciagu roku lapalam infekcje :/
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-09 22:14
No nie chciałam Cię martwić ale tak to widzę bo przy anginie ropnej roku byś nie wytrzymała :D Krypty- na pewno tu na forum czytałaś.Powinno się je czyścić bo tam po prostu odkłada się pokarm. Ja bym zrobiła wymaz żeby wiedzieć czy to bakcyl czy wirus. Bo być może że złapałaś wirusa a tego antybiotykiem się nie leczy.
napisał/a: Ramadik001 2014-04-10 10:29
Ell wymaz to dobra sprawa, węzły bolą Cie od infekcji to normalne, mnie jak gardło boli to powiekszają sie prawie o drugie tyle i bolą strasznie, więc nie zamartwiaj sie żadnym chłoniakiem :) jak nie lubisz stosować ogólnie leków, to kup sobie septosan do płukania gardła i płucz do poki nie wylądujesz u lekarza :). I tak jak koleżanka wyżej, miałem raz angine w życiu, myślałem że sie wykręce na tamten świat :). Jak będziesz robić wymaz to poproś żeby zrobiła z tego migdałka.