angina ropna

napisał/a: onomatopeiczna 2013-02-06 01:17
witam,
mam problem z angina ropna. mianowicie jest to juz 3 w przeciagu miesiaca. dzis dostałam antybiotyk amoksiklav 625 (niestety nie pamietam jakie antybiotyki przepisano mi wczesniej) z zastrzezeniem ze jesli po 3 dniach nie zaczna działąc mam przyjsc na kontrole celem zmienienia antybiotyku na skuteczny. lekarz uznał ze w moim gardle panuje scena niczym z horroru- jest one zaczerwienione, prawy migdał oczywiście na pól gardła oraz ropny nalot na migdałach. do tego standardowo goraczka, powiekszone wezly chlonne, promieniowanie na ucho, problemy z polykaniem, ogolne osłąbienie organizmu ORAZ cos nowego- nadmierny slinotok majacy swoje zrodlo na podniebieniu badz w okolicach (lub inna biała substancja przypominajaca konsystencja kurze białko w fazie ubijania). nie moge jej przełknac wiec pluje. jest to jednak nieskuteczne bo to trzeba robic cały czas gdyz co wypluje to ona sie znowu nagromadza. nie musze chyba mówic jakie jest to meczace... stosuje płukanki z szałwi lecz one jedynie pomagaja oczyscic tymczasowo gardło z tej substancji. czytałam ze slina ma funkcje odkazajaca czyli znaczy to ze moj organizm walczy z wirusami? dodam ze nawroty pojawiaja sie srednio tydzien po skonczonej kuracji antybiotykowej.
pozdrwiam i prosze o porade
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-06 20:55
Witam.
Dobrze by było zrobić wymaz z gardła, żeby sprawdzić o jest tego przyczyną - tej nawracającej anginy oraz żeby leczenie było skuteczne, czyli zastosować odpowiednio dobrany na podstawie antybiogramu antybiotyk.
Pozdrawiam