angina ropna , pytanie do Petera

napisał/a: zosiad 2009-10-27 09:18
Witam

Mam pytanie do Petera

Mój maluszek 3.5 roku ma w tej chwili anginę ropną od 4 dni. Dostał zinnat , syrop ambrosol , tantum verde do gardła.Na początku choroby była wysoka gorączka , wymioty , ale od 2 dni jest już ok. Mały zachowuje się prawie normalnie , nie ma apetytu , ale to u niego normalne , jest chudziutki waży tylko 14 kg.(wcześniak )Antybiotyk mamy przyjmować 10 dni i myślę , żę wszystko będzie dobrze.
Ale zastanawiam się nad jedną sprawą , a mianowicie , mój mały odkąd zaczął chodzić do przedszkole ciągle przynosi infekcje gargła i nosa. Od września był w przedszkolu 7 dni , reszte chorował . To już trzecia choroba , drugi antybiotyk.
Mam więc pytanie , czy nie powinnam iść po chorobie do laryngologa i sprawdzić , czy nie ma trzeciego migdała ?Albo powiedz co mam robić , żeby się to nie powtórzyło, bo wiem że angina może powracać .

Czekam na odpowiedz.
napisał/a: zosiad 2009-10-27 09:33
A jeszcze nie napisałam , że mały nie miał nigdy zapalenia ucha , oskrzeli , czy zapalenia płuc.Teraz chrapie , ale wcześniej nie chrapał.
napisał/a: Peter 2009-10-30 09:08
Konieczne badanie przez laryngologa. Być może jest powiększony 3-ci migdał. W zależności, co stwierdzi, powinno być zastosowane leczenie (w tym zapobiegawcze).
napisał/a: zosiad 2009-10-30 09:17
Witam Peter

DZiękuję za odpowiedż , bo nie wiedziałam co mam robić z tymi infekcjami .
Przed wizyta u laryngologa powinnam chyba zrobić wymaz z gardła i nosa , prawda? żeby lekarz miał pełny obraz .
napisał/a: Peter 2009-10-30 09:20
Można to zrobić, ale są lekarze, którzy nawet nie spojrzą na takie wyniki lub skwitują "po co to robić, przecież każdy ma jakieś bakterie". Jeśli pani na tyle zna lekarza, że do tego podejdzie rzeczowo, to warto zrobić. Jeśli chce pani mojej interpretacji takiego wyniku, to chętnie to zrobię. Pozdrawiam :)
napisał/a: zosiad 2009-10-30 09:39
Po chorobie zrobię małemy wymaz i pójde do laryngologa , który podobno jest jedymy z najlepszych w małopolsce (dr Papież) i wtedy zobaczymy co powie .Ale mam nadzieję że poważnie podejdzie do tematu , a jeśli nie , to zgłoszę się do Pana .
Pozdrawiam