Angina - nietypowe objawy

napisał/a: Ventussi 2014-04-12 14:10
Witam,

Jakieś 4 tygodnie temu brat przywlókł ze szkoły jakieś przeziębienie. Całą rodziną się zaraziliśmy od niego, katar, kaszel, drapanie w gardle. Z czasem objawy jakby bardzo powoli ustępowały, ale po 2 tygodniach obudziłem się z mocnym bólem gardła. Poszedłem do lekarza i dostałem wyrok: angina ropna i antybiotyk Sumamed. Niemal następnego dnia po pierwszej tabletce ból ustąpił. Po zakończeniu terapii wszystko stopniowo wracało do normy. Jednak przedwczoraj znowu poczułem ten znajomy ból w gardle i zaobserwowałem tu i ówdzie białe kropki na migdałach. Wczoraj byłem u lekarza i dostałem Azimycin (czyli w sumie to samo, co wcześniej - mam alergię na penicyliny). Wziąłem wczoraj na wieczór tabletkę i czekam na efekt.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Parę ładnych lat temu miałem anginę ropną z prawdziwego zdarzenia. Miałem wtedy 39st, spuchnięte węzły chłonne szyi, ból gardła był tak silny, że nie szło wytrzymać i byłem wtedy mega słaby. Pomógł mi wtedy Duracef, ale to było przed stwierdzeniem alergii na penicyliny. Wczoraj mi lekarka nie chciała go wypisać, bo jak mam pokrzywkę po amoksycylinie, to po tym też mogę mieć. Teraz całość prezentuje się nieco inaczej. Ból nie jest tak silny, najbardziej boli przełykanie śliny, natomiast podczas jedzenia jest wręcz lepiej, bo nie boli. Ponadto nie jestem zmęczony, osłabiony, temperatura cały czas wynosi ok. 37st, węzły chłonne nie są w ogóle wyczuwalne i teraz tak się zastanawiam, czy to w ogóle bakteria? Czy angina wirusowa może powodować białe naloty na migdałach? Słyszałem, że angina paciorkowcowa jest bardzo zaraźliwa, a tym czasem nikt z moich bliskich jej nie złapał. Generalnie nijak ma się to do anginy, którą przebyłem dawno temu. Wtedy umierałem, a teraz mogę funkcjonować w miarę normalnie.