Angina? czy brać antybiotyk

napisał/a: ju.dy.ta 2014-08-12 17:54
Witam,
na wstępie przepraszam, jeśli umieszczam post w niewłaściwym dziale.
Od kilku dni pobolewa mnie gardło, z jednej strony przy połykaniu. Zauważyłam jedną białą kropkę w buzi, migdały powiększone i czerwone (tak mi się wydaje). Poszłam do przychodni, niestety pani doktor widać, że świeżo po studiach, obejrzała gardło, nawet nie dotknęła szyi ( a zawsze przy gardle mi tak robili), od razu przepisała antybiotyk Azimycin 500 mg 6 tabletek. Szczerze, nie mam zaufania do takiego lekarza, oprócz bólu gardła od soboty nic więcej mi nie dolega. Nie wiem czy pchać w siebie tyle antybiotyku, szczególnie że zalecana dawka to 1500 mg przez całą kurację.
Proszę o jakieś porady co z tym zrobić, czy szukać innego lekarza czy może jednak brać tak jak zapisała doktor?
napisał/a: delinka79 2014-08-12 19:08
nikt pani na to pytanie nie badając , nie widząc gardła nie odpowie
napisał/a: ju.dy.ta 2014-08-12 19:29
Czyli najlepiej udać się jutro do innego lekarza tak?
napisał/a: RainbowMiki 2014-09-13 16:10
Jeśli masz aż takie wątpliwości co do kompetencji lekarza, to możesz iść do innego. Ale tak jak wyżej, bez badania nie da się powiedzieć, czy antybiotyk jest potrzebny czy nie. ja osobiście pół życia przechorowałam na anginach, miewałam je 2 razy do roku. Zazwyczaj nigdy bez antybiotyku się nie obeszło i zazwyczaj to był Biseptol z tego co pamiętam.
Zawsze możesz spróbować brać przez weekend Neoangin i liczyć na to, że nie pojawi się gorączka, ale to na własną odpowiedzialność. Pamiętaj, że angina to nie zwykłe przeziębienie, a często bywa bagatelizowana...