Angina a ból zębów i ropiejące dziąsła

napisał/a: czikita90 2013-04-07 13:11
Witam, być może ten wątek już się pojawił ale jestem zbyt słaba, żeby je wszystkie przeglądać...Zacznę od tego, że we wtorek pod wieczór dostałam wysokiej gorączki i silnego bólu gardła po jednej stronie, ponad to gardło było lekko spuchnięte. Gorączka nasiliła się w czwartek wieczorem. Nigdy jeszcze nie chorowałam na anginę, więc nawet przez myśl mi nie przeszło,że to właśnie jej objawy, myślałam, że to tylko zwykłe przeziębienie...W piątek temperatura wróciła do normy, ale pojawił się siły ból dziąseł i opuchlizna w okolicy ósemki po tej samej stronie gardła. W sobotę rano dostrzegłam, że mój migdał oprócz tego, że jest bardzo nabrzmiały, jest pokryty białymi plamkami...Owe plamki przeniosły się na drugi migdał, podniebienie i dziąsła, poszłam do lekarza(dodam, że mieszkam w Anglii) i ten stwierdził zapalenie migdałów, przepisał mi penicylinę 2tab. 4 razy dziennie przez 10 dni. Dziś rano obudziłam się z bólem całej jamy ustnej mam napuchnięty język i dziąsła, które dodatkowo strasznie bolą i lekko ropieją...Moje pytanie brzmi, czy to jest normalne czy mam powody do obaw i powinnam niezwłocznie zwrócić się do lekarza?Co robić ? Bardzo się martwię...