anemia aplastyczna libido

napisał/a: jack09 2017-04-20 01:12
Witam od tygodnia leczę się cyklosporyną, 5 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie aplazje szpiku. Mam 26lat nie wiem czy to przez aplazje ale od jakiegoś roku odczuwam zdecydowanie mniejsze libido niż wcześniej, niema takiego pociągu jak kiedyś. Myślałem zapytać o to hematolog która mnie leczy, czy nie może mnie skierować na badanie krwi testosteron moze jeszcze prolaktyna?, ale nie chce zrobić z siebie głupka że zwracam sie do niej z tym problemem a nie np. do seksuologa czy urologa...
Pozdrawiam :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-20 10:22
Raczej hematolog nie skieruje Cię na takie badania. Jemu nie jest to potrzebne do leczenia twojego przypadku.
Co do libida. Może kwiestia diety, ruchu, leków? Nic się nie zmieniło rok temu?
napisał/a: jack09 2017-04-20 11:44
cyklosporyna blokuje gonady ale biorę ja dopiero tydzien, wiec jescze nic nie odczuwam. W tamtym czasie caly czas aktywny tryb zycia silownia, ciezka praca fizyczna. Czytalem ze to moze miec zwiazek z ta choroba niska hemoglobina, czerwone krwinki. Funkcje są zachowane, niema tylko ochoty samej z siebie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-20 12:29
Może właśnie kwestia wypoczynku, bo takim intensywnym dniu.
Obecnie przy Twojej chorobie i leku ciężko doradzić Ci jakieś suplementy abyś spróbował czy nie pomogą.