Analizator masy ciała - wybór

napisał/a: jadz_ia1 2011-11-22 20:09
Witam forumowiczów. Jestem szczęsliwie upieczonym magistrem dietetyki i planuję otwarcie swojej własne poradni nastawionej głównie na dzieci- myślałem o 2-3 gabinetach. Do tego potrzebny jest oczywiście analizator masy ciała..najlepiej sprawdzony. Co ważne – musi być przenośny, bo zamierzam organizować akcje w szkołach i przedszkolach. Czy może wiecie czy są przenośne analizatory dla dzieci? Dzieki za odpowiedzi.
napisał/a: Konka 2011-11-24 15:06
Jedyne jakie znam przenośne urządzenie do pomiaru ciała to Inbody230 i tam masz do wyboru wydruki dla dzieci i dorosłych, wiec masz 2w1. Poproś przedstawiciela tych analizatorow by ci wyslal wzor takiego wydruku, zobaczysz czy będzie ci wystarczajacy. Nie wiem czy dotarłes do tej strony ale tu masz bardzo profesjonalnie opisany ten model http://medfitness.pl/index.php/pl/inbody230. Poczytaj i w razie co pytaj, siedze w tej branży od 5 lat wiec mogę pomóc :)
napisał/a: jadz_ia1 2011-11-24 21:20
Dotarłem do innej, ale dzięki za tego linka. Odnośnie tego InBody230 to mniej więcej wiem o co chodzi. Natomiast zastanawia mnie jeszcze jedno. Gabinety chce otworzyć 2-3 jak pisałem wcześniej i zacząłem się zastanawiać czy nie kupić przypadkiem jednego analizatora stacjonarnego, a drugiego mobilnego. Jedna poradia będzie w dużym mieście, a druga-trzecia w mniejszych, co o tym myślisz? I wtedy, który wybrać, żeby to się mniej więcej kalkulowało?
napisał/a: Konka 2011-11-25 18:11
uff to teraz namotałeś przyjacielu;). To może zastanów się nad otwarciem jednej, centralnej poradni, zobacz jak to funkcjonuje i wtedy decyduj o reszcie. Co do samych stacjonarnych analizatorów to chyba najlepszy dla ciebie będzie model InBody J10. Co dla ciebie powinno być ważne to to że posiada on wzrostomierz dzięki czemu masz tak naprawdę wszystkie pomiary pod ręką i możesz badac dzieci już od 3 roku zycia.
napisał/a: jadz_ia1 2011-11-25 21:54
no swietny ten model, dzieciom by się spodobal…taki kolorowy…musze się teraz powaznie zastanowic tym bardziej że z tego co doczytałem to określa czy dziecko prawidłowo się rozwija, włącznie z oceną odżywienia (białka, subst mineralnych i tłuszczy) co bezsprzecznie jest dużym pozytywem… hmm przyznam się, że nie wiem co zrobić
napisał/a: monika_c 2011-11-27 23:02
pozwólcie, że dołączę do dyskusji, bo mniej więcej 3 miesiące temu byłam w takiej samej sytuacji, jak Ty. Chciałam otworzyć też własny biznes i stanęłam na etapie wyboru analizatora – czy stacjonarny czy mobilny bo tez myślałam nad gabinetem w kilku miejscowościach, tylko ze w przeciwienstwi do kolegi zrealizowałam to. Jak pracowałam u znajomego w gabinecie to mielismy duży problem z poprawnością wskazań wag do mierzenia tłuszczu – były 3 i na każdym wychodziły inne dane przy badaniu tej samej osoby;/. Ni tak ni owak. Wiec jak otwierałam swój własny gabinet to już byłam mądrzejsza i zainwestowałam w analizator Biospace ..trochę droższy niż innych firm, ale nie żałuję. Jeżeli byś się decydował na mobilny analizator to zwróć uwagę czy ma na wyposażeniu drukarkę termalną, jest to dosyć ważne:)
napisał/a: jadz_ia1 2011-12-01 17:34
z tego co czytam na tej stronce medfitness.pl to InBody230 ma ją na wyposażeniu zestawu, wiec tu nie problem. Natomiast zastanawia mnie jedno jeszcze. Czy obsługa tego analizatora jest jakoś względnie prosta? Co prawda na studiach mieliśmy podobne rzeczy ale wiesz to były chyba na 2 roku. Dają do tego jakąś instrukcje obsługi itp?
napisał/a: Konka 2011-12-03 11:01
Hmm instrukcja jak instrukcja, nie ma to jak szkolenie. Akurat medfitness.pl rozwiązuje ten problem bo zakupiony sprzęt przywiozą ci do na miejsce i jeszcze przeszkolą z jego obsługi wiec tu nie musisz się martwic zbytnio. Ja byłem zadowolony.
napisał/a: jadz_ia1 2011-12-03 23:55
uff mam ciężki orzech do zgryzienia, choc jestem chyba bliżej zakupu tego przenośnego InBody 230. Narobiłes mi na niego apetytu:D. Jeszcze jedno pytanko. A mogę jakoś wcześniej sprawdzić skuteczność pomiarów tego analizatora? Są takie możliwości?
napisał/a: Konka 2011-12-04 12:14
wiesz co nie wiem…w moim przypadku robiłem to u znajomych w warszawie w gabinecie. Mieli sprzęty różnych firm, wiec moglem je przetestowac. Robisz sobie analize składu ciała i później zmieniasz dane (raz prawdziwe a raz fałszywe). Żeby było smieszniej wyniki nie wyszły takie same a powinny. Niemniej ten InBody generował najbardziej zbliżone wartości. Jak to mawiają Anglicy „it is your choice”
napisał/a: jadz_ia1 2011-12-05 11:02
dobra, musze się z tym przespać parę nocy i pomyślę, najwyżej jeszcze przekręce do Medfitness i postaram się umówić na spotkanie, może w „Realu” mi to wyjaśnią. Dzięki za pomoc, jak zdecyduje to dam znać:)
napisał/a: jadz_ia1 2013-01-07 20:53
witam ponownie

troche czasu zleciało od naszej rozmowy nt. tych analizatorów, głównie przez moje "perturbacje" z założeniem własnej poradni, ale dobrze w sumie dobrze wyszło. Byłem kilka miesiecy w Niemczech i z bliska miałem okazje pracować na tego typu urządzeniach - powiem ze to supełnie inny świat, inne możliwości i inna technologia. Jednak z tego co widziałam i rozmawiałem to wysokie noty wśród specjalistów ma InBody230 - zwłaszcza przez swoją funkcjonalność. No i przez te parę miesięcy znacząco staniał (przynajmniej w mediafitness). Chyba ze na rynku pojawiło się coś nowego?