Analiza ogólnego badania moczu

napisał/a: hallerka 2007-07-18 15:40
Witam! Czy pomógłby mi ktoś dokononać analizy badania moczu???
Wyniki:
Barwa: żółta
Ciężar właściwy: 1,025
pH: 6,0
Leukocyty: 25,0 /ul
Azotyny: nagatywny
Białko: negat.
Cukier: norma
Ciała ketonowe: negat.
Urobilinogen: norma
Bilirubina: negat.
Erytrocyty: negat.

weryfikacja mikroskopowa osadu
Nabłonki wielokątne: nieliczne
Leukocyty: 0-1 wpw.
Bakterie: dość liczne
Osad mineralny: pojedyczne szczawiany wapnia
śluz: dość liczne pasma

Najbardziej zależy mi na analizie weryfikacji. czy możliwe że mam kłopoty z nerkami?? Z góry dziękuje..
napisał/a: Peter 2007-07-19 14:43
Wyniki sugerują stan zapalny w układzie moczowym (liczne bakterie, śluz). Wymagany posiew moczu w celu określenia typu bakterii i ewentualnego antybiogramu.
napisał/a: hallerka 2007-07-19 17:27
Dziękuje za odpowiedź. Prosze jeszcze o analiz tych badań:

Barwa: żółta
Cięzar właściwy: 1.021
Odczyn: obojętny
Cukier: nieobecny
białko: ślad
urobilinogen: w normie
ciała ketonowe: nieobecne

osad moczu:
nabłonki: wiel po kilka wpw
leukocyty: 25-30 wpw
erytrocyty: św 0-2 wpw, wył 2-4 wpw
bakterie: nieliczne w prep.
śluz: nieliczne pasma w prep

Wyniki te należą do osoby chorej na cukrzyce. Badania były wykonane pod kątem sprawdzenia działania nerek. Wystąpiło puchnięcie stóp i powiek oraz ból w okolicach nerek.
napisał/a: Peter 2007-07-20 09:34
W moczu nie ma nic niepokojącego. Konieczne zbadanie w surowicy krwi poziomu kreatyniny i mocznika. Przy okazji też zrobić próby wątrobowe. Takie objawy też moga być od wątroby. To podstawa. Konieczne też USG nerek.
Co do samej cukrzycy, czy właściwe jest zbilansowana, bo jeśli nie, to mogą być objawy zespołu cukrzycowego. Czy są jakieś mrowienia kończyn, bóle ?
napisał/a: hallerka 2007-07-20 10:25
Cukrzyca jest bardzo zaawansowana (20 lat).Występują mrowienia i bóle kończyn ale może to być związane z przebytym zabiegiem usunięcia cysty oraz wytarciem się chrząstki stawowej. Badania kreatyniny i mocznika były robione-wyniki są dobre.
napisał/a: Peter 2007-07-20 15:09
W takim razie byłbym za upewnieniem się, czy nie są to problemy wątrobowe. Jesli nie, to zdecydowanie problem wynika z zaawansowanej cukrzycy. W zależności, co obecnie przyjmuje, moge podać leki, które zmniejszą obrzęki.
napisał/a: hallerka 2007-07-20 15:43
Dziękuję za pomoc
napisał/a: Ochotka 2007-07-23 15:30
Barwa moczu: zółta
odczyn: zasadowy
cięzar właściwy: 1013 g;l
białko w moczu nie wystepuje
cukier w moczu nie występuje
urobilinogen w moczu w normie
ciała ketonowe w moczu: nieobecne
nabłonki w moczu b.liczne płaskie
krwinki białe w moczu 1-2 wpw
krwinki czerwone w moczu 0
wałeczki w mocu nieobecne
skłądniki mineralne w moczu b.liczne fosforany bezpostaciowe



Czy te wyniki śą w porzadku??
napisał/a: Christine1 2007-07-23 15:48
Moim "laickim" okiem, ale opierajac się na własnym doświadczeniu, mogę powiedzieć, że przydałoby się przez kilka dni zażywać witaminę C, bo zasadowy odczyn moczu sprzyja powstawaniu infekcji. Witamina C może też zredukować fosforany bezpostaciowe.
napisał/a: Ochotka 2007-07-23 20:22
Ale ogolnie jest ok?? lekarz z takimi wynikami podbije mi karte zdrowia??
napisał/a: zmyslowa251 2007-08-20 17:04
bardzo prosze o analize mojego moczu ,gdyz mnie wynik dosyc zaniepokoil:( za bardzo nie znam sie na tym wiec bardzo prosze o pomoc:)BARWA-slomiana ODCZYN- obojetny CUKIER-dodatni CIEZAR WLASCIWY-1026 NABLONKI-liczne KRWINKI BIALE-0-3w polu SKLADNIKI MINER.-nieliczne bakt.i drozdzaki . czy to normalne ze mam te nablonki?i bakterie?
napisał/a: Peter 2007-08-21 11:01
Przede wszystkim nie jest normą obecność cukru w moczu! Konieczne badania krwi (morfologia, poziom cukru we krwi). Poza tym obecność drożdżaków też nie jest normą jak i zwiększona ilość nabłonków (proces zapalny, być może infekcja). Koniecznie do lekarza.