Analiza ogólnego badania moczu

napisał/a: roio 2008-09-09 11:33
HI,
mam bardzo wysokie stężenie bakterii w moczu(na badaniach pisze żeby je powtarzac z powodu prawdopodobnego będu) utrzymujące się już ok 15 lat, bakterie są dwie, coli i proteus (przepraszam jeśli przekręciłem) chodziłem do różnych lekarzy, robiono mi posiewy, przez te kilkanaście lat byłem od lekarza rodzinnego poprzez dr n med. urologa do zielarzy i obecnie zaczynam się leczyc u Pani która sie zajmuje medycyna chińską
jadłem mnóstwo antybiotyków miesiącami, miałem robioną autoszczepionkę w tabletkach którą jeśli dobrze pamiętam jadłem przez 4 miesiące z przerwami, kuracje zielarskie i chyba powoli zaczynam się poddawac,
poza tym mam podwyższone próby wątrobowe też od kilku lat - byłem u lekarzy miałem diety i essentiale forte, po wykluczeniu zapaleń wątroby i braku reakcji na dietę i leki pani doktor chciała mnie położyc na tydzień do szpitala w celu zrobienia biopsji gruboigłowej, wystraszyłem się że skoro nie mam zapaleń wirusowych to pewnie je złapię w szpitalu i więcej nie poszedłem do przychodni. Mam pytanie czy możliwe jest że w jakiś sposób na te próby wątrobowe ma wpływ to stężenie bakterii , na domiar złego wczoraj zrobiłem sobie różne badania i wyszedł mi niski cholesterol co nie jest dobrym objawem, mam 38 lat 178 cm i 100 kg (jestem raczej krępy, gdy byłem nastolatkiem i byłem chudy ważyłem 86kg)
Moje badania:
ALT 86 U/l
AST 37 U/l
Glukoza 4,56 mmol/l
Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG) Cholesterol 3,62 mmol/l
Cholesterol HDL 0,84 mmol/l
Cholesterol LDL, wyliczany 2,03 mmol/l
Trójglicerydy 1,64 mmol/l
Jeśli chodzi o dietę nie odmawiam sobie niczego ale preferuję raczej kuchnię włoską, raz w tygodniu kubełek clasic w KFC lub pizza jest raczej normą, nie stosuję diety bo dieta w trakcie leczenia wątroby nie zbila ALT nawet o punkt.
a) czy istnieje korelacja między bakteriami i ALT przy takich wynikach badań
b) czy komuś udało się całkowicie pozbyc bakterii z moczu
c) ewentualne sugestie
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
napisał/a: Ycccja2008 2008-09-09 14:19
Dzień dobry! Wczoraj odebrałam wyniki badania moczu i chciałam prosić o interpretacje tych wyników: Barwa żółta, przejrzystość klarowny, ciężar wł. 1.025, odczyn 5, urobilinogen w normie, bilirubina nieobecna, AZOTANY OBECNE, kwas askorbinowy nieobecny, ciała ketonowe nieobecne, glukoza nieobecna, BIAŁKO OPAL, nabłonki wielokątne poj. w p.widz., LEUKOCYTY 10-15 w p.widz., BAKTERIE BARDZO LICZNE. Dodaję, że odczuwam ból w okolicy nerek. Mam 23 lata i jestem kobietą. W zeszłym roku byłam w szpitalu z powodu zapalenia nerek, czy wyniki które wczoraj odebrałam mogą świadczyć o powrocie zapalenia? Proszę o diagnozę i zalecenia co do dodatkowych badań.
napisał/a: Ikariamka 2008-09-13 10:37
Witam. W badaniu moczu wyszlo mi " Leukocyty 25/ul " czy moge dowiedziec sie jaka jest norma lub o czym świaczy taki wynik ?
Przeszukalam internet a normy sa określane tylko wg. "wpw". Z gory dziekuje!
napisał/a: spartek 2008-09-13 14:41
Ycccja2008 napisal(a):Dzień dobry! Wczoraj odebrałam wyniki badania moczu i chciałam prosić o interpretacje tych wyników: Barwa żółta, przejrzystość klarowny, ciężar wł. 1.025, odczyn 5, urobilinogen w normie, bilirubina nieobecna, AZOTANY OBECNE, kwas askorbinowy nieobecny, ciała ketonowe nieobecne, glukoza nieobecna, BIAŁKO OPAL, nabłonki wielokątne poj. w p.widz., LEUKOCYTY 10-15 w p.widz., BAKTERIE BARDZO LICZNE. Dodaję, że odczuwam ból w okolicy nerek. Mam 23 lata i jestem kobietą. W zeszłym roku byłam w szpitalu z powodu zapalenia nerek, czy wyniki które wczoraj odebrałam mogą świadczyć o powrocie zapalenia? Proszę o diagnozę i zalecenia co do dodatkowych badań.


moim laickim okiem leukocyty w takiej ilości i bakterie mogą świadczyć o infekcji w ukł. moczowym.
zrobiłabym posiew moczu
napisał/a: Ikariamka 2008-09-13 19:47
A co oznacza 25 ul ? prosze kogos o szybka odpowiedz...
napisał/a: spartek 2008-09-14 23:03
Ikariamka napisal(a):A co oznacza 25 ul ? prosze kogos o szybka odpowiedz...


poszperałam w necie ... bo również spotykam się raczej z określeniem leukocytów WPW
trafiłam na stronę dr Śmigielskiego - świetnego chirurga urloga ;)
Tam ktoś tak jak Ty zadaje pytanie czy leukocyty 25/ul są okej ... napisała że to jest w normie ...
ale jaka jest norma i co ten wynik oznacza ... to znaczy jak go "przetłumaczyć" niestety nie wiem.
i czy faktycznie jest to okej ?? Przydałby się jakiś przelicznik ... wtedy wszystko byłoby jasne ;)
napisał/a: Ikariamka 2008-09-15 00:54
:) Dziekuje za reakcje za moj post. Jutro ide do lekarza zeby zinterpretowal wyniki, tak wiec jutro bede wiedziala co oznacza 25/ul :) Napewno napisze, bo moze ktos z tego skorzysta :) Na innych stronach internetowych czytalam ze zdrowa osoba nie moze miec leukocytow w moczu, na innych ze niby ok. No nic... nie jestem lekarzem wiec nie bede leczyc sie na wlasna reke, dokucza mi bol w okolicach nerki, myslalam ze to jelita ale lekarz to wykluczyl (jelita na plecach? hihihi) tak wiec uznajac ze to moze byc moczowód przypisal mi furaginum i czekam ..i czekam...juz 4 dzien... az przestanie bolec ... :)))
napisał/a: Ikariamka 2008-09-15 16:24
Witam:) Bylam dzis u lekarza z tymi wynikami i sprawa wyglada tak.... Te 25/ul to tak wynik zapisuje komputer... Lekarka powiedziala mi ze z laboratorium mowia ze taki wynik jest ok, ale ona powiedziala ze do tego wyniku podchodzi z rezerwa,szczegolnie jesli pacjent skarzy sie na jakies bole. Norma wg. wpw to 10, a przelicznik na ul jest ok.1000x wiekszy. Takjakby byla to gorna granica normy (ale sama lekarka nie potrafila określic!!!) Przypisala mi jeszcze jedno opakowanie furaginu i po tym badanie na posiew... Do tego dodala ze wg. niej ten bol w okolicy nerki jest od kregoslupa! (przewianie,dźwigniecie czegos) wykluczyla kamienie itp.. ale skoro sa leukocyty to trzeba je wyleczyc...
HHHMMMMMMMMMMMMMMM i weź tu czlowieku sie lecz...... lekarz skąpi nawet kasy z NFZ na USG ktore byc moze by wszystko wyjaśnilo. Nie mam zbytnio czasu latac po lekarzach wiec jestem zmuszona zaufac temu :/ Pozdrawiam i zdrowia wszystkim zycze:)
napisał/a: Hipa 2008-10-03 16:22
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy wszystko "ze mną" w porządku ;) bo mam pewne obawy...
oto wyniki

kolor moczu - zółty
Przejrzystość - mętny
pH - 6.0
ciężar właściwy - 1.025
Glukoza - nieobecna
Białko - nieobecne
Bilirubina - nieobecna
Ketony - nieobecne
Urobilinogen - 0.2
Azotyny - nieobecne
Leukocyty - umiarkowanie
Erytrocyty - nieobecne

Nabłonki płaskie- bardzo liczne
Leukocyty - 20-30
Pasma śluzu - nieliczne
Nitki grzybni - dość liczne

Z góry dziękuje
napisał/a: Peter 2008-10-06 07:33
Obawy uzasadnione. Nitki grzybni - infekcja grzybicza. Konieczne leczenie.
napisał/a: nii-ka 2008-11-07 18:37
odczyn- obojętny
ciezar 1025 - norma 1015-1025
białko- nieobecne
glukoza- nieobecna
urobilinogen- w normie
ciała ketonowe- nieobecne -
barwniki zółciowe- nieobecne -
bilirubina -nieobecna
Badania mikroskopowe
osad- obfity (brak normy)
Nabłnki- bardzo liczne(brak normy)
krwinki białe 4-6 w polu widzenia - (piszą norma do 5)
krwinki czerwone 1-2 (norma do 4)
śluz obfity(brak normy)- tym mnie przestraszył
składniki mineralne (-) brak normy
wałeczki (-) nieobecne
inne (obf flora kakteryjna) - norma -nieobecne


B prosze o pomoc usłyszałam od lekarza iz te wyniki badań są złe :( jestem w 19 tyg ciązy. lekarz ten prowadził a właściwie prowadził moją ciąże bo wiecej do niego nie pojde. Byłam w między czasie gdzie indziej u lekarza i w karcie ciazy było to wpisane
nie wiem czemu tak powiedział inny lekarz widział te wyniki nie mowił ze sa złe. B się martwię. I prosze o pomoc
napisał/a: Peter 2008-11-10 07:51
Te wyniki nie są dobre. Nalezy zrobić posiew moczu w kierunku bakteriologicznym. Wskazana konsultacja u urologa.