Analiza ogólnego badania moczu

napisał/a: Peter 2007-08-29 20:26
Niestety, ale nie jestem specjalistą onkologiem. Łatwo sprawdzic, ze rzadko odpisuję w dziale onkolog. Proszę to skonsultowac z lekarzem, który dał kierowanie.
napisał/a: zmyslowa251 2007-08-29 21:04
fakt moglam to sprawdzic,ale myslalam ze Pan moze cos wiedziec na ten temat,bardzo przepraszam:)
napisał/a: Christine1 2007-08-29 22:00
Prawidłowy poziom CEA wynosi poniżej 5 μg/l (w surowicy krwi).
napisał/a: Peter 2007-08-30 07:36
Zmysłowa - ależ nic się nie stało
napisał/a: sebol__14 2007-08-31 09:39
Witam mam 16 lat i cs mam z brzuchem czy moglibyscie mi powiedziec co mam. Nie moge robic kupy juz 5 dni a wynik badania moczu to :
CLARITY: klarowny
COLOR: LT. YELLOW
GLU NEGATIVE
BIL NEGATIVE
KET NEGATIVE
SG 1.020
pH 5.5
PRO NEGATIVE
URO 0.2 E.U./dl < to mnie interesuje bo niewiem czemu niema napisane norma
NIT NEGATIVE
BLO NEGATIVE
LEU NEGATIVE

I jeszcze czuje bóle brzucha z prawej i lewej strony ale nie az takie mocne. I chcialbym sie dowiedziec czy to tasiemiec czy co to jest czy jakas choroba ?? Prosze o odpowiedz
napisał/a: mysqa156 2008-07-02 16:13
SG 1.025neg
LEU neg
NIT neg
pH 5
ERY neg
PRO 30ml/dl
GLU neg
ASC neg
KET neg
UBG norm
BIL neg
proszę o analizę tych wyników. z góry dziękuję
napisał/a: grazyna_35 2008-07-03 12:50
Bardzo proszę o analizę badania moczu: barwa -słomkowa;odczyn-kwaśny;ciężar właściwy-1025;
białko-l.opal; cukier niobecny;urobilinogen nieobecny;ciała ketonowe-nieobecne;OSAD: nabłonki-liczne płaskie;krwinki białe-3-5, składniki mineralne-pasma śluzu,bakterie
Mam zrobione wszystkie badania z morfologii,poza plt-101,WBC-3.8 i NEUT(wart.b.)-1.74 wszystko w normie .Czy to wskazuje na jakieś schorzenie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-07-03 21:40
Wyniki mogą świadczyć o lekkim stanie zpalanym dróg moczowych, nie odczuwa Pani np. lekkiego pieczenia podczas oddawania moczu?
napisał/a: jakubulek 2008-07-25 15:28
Witam chciałbym prosić o analize badania ogólnego moczu:

Barwa: c. żółty
Przejrzystość: zypełna
pH: 5,0
Ciężar właściwy: 1,020
Glukoza: nb.
Białko całkowite: nb.
Urobilinogen: w normie
Bilirubina: 1,0 mg/dl
Ciała ketonowe: 15,0 mg/dl
Azotyny: nieobecne
Osad moczu: prawidłowy

Dodam, że jestem mężczyzną 33-letnim z dużą nadwagą (obecnie 115 kg), którą staram się zbijać przy pomocy Meridii 10; ograniczenia diety do około 1200 kcal i intensywnych ćwiczeń (aeroby codziennie, do tego jeszcze trenining siłowy). Udało mi się już zejść do 115 kg ze 137 kg. Codzienny deficyt kaloryczny wychodzi mi około 2500 kcal.

Czy powinienem się niepokoić nieco za niskim pH moczu oraz wynikiem Bilirubiny i ciał ketonowych? Dodam, że staram się pić co najmniej 2 l wody niegazowanej i bilansować dietę. NIe odczuwam żadnych objawów wskazujących na kwasicę metaboliczną. Nie mam także problemów z cukrem we krwi, nie jestem diabetykiem i dosyć regularne badania wskazują, że wszystko tutaj jest w normie. Podobnie z morfologią, ASPAT i ALAT także OK. potas i wapń też.

Będę wdzięczny za radę.
napisał/a: Gala 2008-07-25 17:10
Witam! Bardzo serdecznie proszę o analizę mojego wyniku badania moczu ponieważ niektórych skrótów nie jestem w stanie odszyfrować:
WBC- 0
KET- 0
NIT-
URO +1 33umol\L
BIL- 0
PRO +1 0.3 g\L
GLU-0
SG- 1.025
ph- 6.0
BLD- 0
CR=100 mg\L
Dodam tylko, że cierpię na kamicę nerkową, mam czeste zapalenia pęcherza i nerek, mam częste parcie na pęcherz i bóle w dole brzucha i okolicach pleców,ale białko w moczu nigdy mi się nie zdarzało.Wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe leki, dwukrotnie leżałam w szpitalu a wszystkie objawy ciągle sie powtarzają.
Z góry dziękuje za odpowiedz!
napisał/a: anuska11 2008-09-03 22:59
dobry wieczór

od rana dziwnie pobolewały mnie okolice dolnej części pleców, myślałam, że to kręgosłup, później ból przeniósł się bardziej na lewą stronę i był na tyle dokuczliwy, że postanowiłam to sprawdzić, badanie moczu wykazało:
kolor moczu- jasno żółty, mętny
pH- zasadowy
ciężar właściwy- MM
białko-0,60 g/l
glukoza- NB
Urobilinogen- Norma
barwniki żółciowe-nb
ketony-nb

nabłonki płaskie- b.liczne
krwinki białe- luźną warstwą pokrywają p.w
krwinki czerwone- luźną warstwą pokrywają p.w
wałeczki-nb
śluz-nb
bakterie-liczne

dostałam leki: Furagin, no-spe forte i Rovatinex, może mi ktoś podpowiedzieć co to może być i skąd to??

będę wdzieczna za każdą wskazówkę
pozdrawiam
napisał/a: karolinaaaa1 2008-09-04 12:04
Bardzo proszę o analizę.
Kobieta, lat 19

Ciężar wł.- 1.025
Odczyn moczu- 5.0
Leukocyty- 25/ ul
Azotyny- nieobecne
Białko- nieobecne
Glukoza- nieobecna
Ciała ketonowe- nieobecne
Urobilinogen- w normie
Bilirubina- nieobecna
Erytrocyty- 50/ ul

Nabłonki płaskie- dość liczne
Leukocyty- 5-8 wpw
Erytrocyty- 5-8 wpw
Pasma śluzu- liczne
Bakterie- nieliczne

Aspat- 15u/l
Glukoza- 67mg/ dl (min to 74)