Anafranil i alkohol/używki

napisał/a: igor092 2012-04-17 12:34
Biorę od miesiąca Anafranil 37,5 mg raz dziennie i chciałem zapytać co dzieję się po połączeniu go z alkoholem. Już piłem ze dwa razy i czułem że szybciej się upijam, ale chodzi mi o to czy jest jakieś dodatkowe niekorzystne oddziaływanie na organizm? Przeczytałem gdzieś o łączeniu się tego leku z białkami jednak nie wiem co to właściwie znaczy. Jak ten lek ma się do innych używek np. marihuany, kawy etc.?
napisał/a: augustyn888 2012-04-17 14:11
igor092 napisal(a):Biorę od miesiąca Anafranil 37,5 mg raz dziennie i chciałem zapytać co dzieję się po połączeniu go z alkoholem. Już piłem ze dwa razy i czułem że szybciej się upijam, ale chodzi mi o to czy jest jakieś dodatkowe niekorzystne oddziaływanie na organizm? Przeczytałem gdzieś o łączeniu się tego leku z białkami jednak nie wiem co to właściwie znaczy. Jak ten lek ma się do innych używek np. marihuany, kawy etc.?



Nie można łączyć leków psychotropowych z alkoholem,gdyż mija to się z celowością leczenia.Alkohol wzmaga depresję,a łączenie go z lekami psychotropowymi może być nieobliczalne w skutkach.
Pozdrawiam:)
napisał/a: Apotheker 2012-04-18 22:23
Dokładnie tak jak napisał zibi4. Anafranilu nie można stosować nawet u osób z stanami odstawienia alkoholu - zwiększa się ryzyko wystąpienia drgawek. Z resztą przyjmując obojętnie jakie leki nie powinno się spożywać alkoholu - niestety tak jest.
napisał/a: igor092 2012-05-03 15:13
czy przy łączeniu anafranilu z alkoholem wątroba np gorzej znosi alkohol? Co oznacza łączenie leku z białkami?
napisał/a: Apotheker 2012-05-03 20:52
Spora część leków po wchłonięciu z przewodu pokarmowego do krwi łączy się z białkami i tak są transportowane do wszystkich tkanek. Leki o wyższym powinowactwie do białek wypierają inne leki, powodując że są one w wyższym stężeniu niż powinny być. Z reguły jest to niekorzystna interakcja, która może spowodować, np. zbyt wysoki spadek ciśnienia krwi w przypadku leków na nadciśnienie. Czasami takie interakcje wykorzystuje się przy terapii wielolekowej, gdzie celowo łączy się dwa (lub więcej leków) w celu obniżenia dawki jednego z leków, skutkując zmniejszeniem prawdopodobieństwa wystąpienia interakcji.
napisał/a: igor092 2012-05-04 18:29
jak to wygląda w praktyce, bo nie jestem na bieżąco. Czy mogę od czasu do czasu napić się akoholu bez poważnych skutków ubocznych?
napisał/a: Apotheker 2012-05-05 00:01
W zasadzie to nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie Anafranilu. Jest to skomplikowane do wyjaśnienia, gdyż by trzeba wyjaśnić wpływ alkoholu na enzymy wątrobowe odpowiedzialne za metabolizmy leków.