ANA miano 1/5120, typ świecenie plamisty

napisał/a: cerak 2010-08-20 11:46
Proszę o konsultację wyników, pisałam już wcześniej, można odnaleźć post odnośnie domniemanego zapalenia stawów i źle nieprzepisanej salozopiryny .... niestety w wypisie ze szpitala nie ma norm
CRP 21,10
OB 26
Proktocytonina 0,12 ng,ml
czynnik reumatoidalny 82
ANA jak w tytule
ANA profil 3 wg Euroimmun: RNB/sm, Sm, SS-A natywne(60kDA), Ro-52 (52kDa), SS-B, Scl-70, PM-Scl, Jo-1, Centromer B, PCNA, dsDNA, nukleosomy, histony, rybosomalne białko P, AMA _M2-klasa 0
Przeciwciała antyfosfolipidowe i anty ds-DNA jeszcze nie oznaczone
Poziom przeciwciał WG EUROIMMUN: cANCA klasa 0, intenywność1, pANCA klasa0, intensywność 0

Morfologia w normie, nie będę już przepisywać
Rozmaz neutrocyty 67,1
limfocyty 22,2
monocyty 7,6
eozynocyty 2,7
bazocyty 0,4

Immunoglobiny i skladowe dopelniacza
(g/l) IgM 1,20 (N 0,7 -4), IgM 1,87 (N 0,4-2,3, IgG 8,97 (N 7-16) , C3c 1,08 (N 0.9-1.8), C4 - < 0,060 (N 0,1-0,4)
krioglobuliny nie stwierdzono
łańcuchy lekkie w surowicy w normie.
Tytułem przypomnienia, zaczęło sie od plam naczyniowych na nogach od 5 lat, w międzyczasie zapalenie pluc i toczeń polekowy, erytrocyty i białko w moczu po podaniu antybiotyku wyniki w normie.
Reumatolog po latekscie stwierdził reumatoidalne zapalene stawów, przepisal salazopiryne. Przy zwiększeniu dawki mąż dostal gorączki i odczuwal ból stawów.
Pobrano próbke tkanki , SKÓRY i biopsja nerki, wyników jeszcze nie ma.
mąż został wypisany ze szpitala, za tydzień wyniki do odbioru. Byl to oddzial nefrologiczny.
oprócz tego ma zapalenie migdalków i przewlekle zapalenie blony ślózowej żolądka, skierowano na tomografie, po skończeniu leczenia Bioprazolem.
ponoć wyniki przeciwcial mogla spowodowac salazopiryna???
Nie wiem czy udać się już do reumatologa czy czekać na resztę badań???
lekarz prowadzący nic nie zasugerowal, podejżewa plamicę. Żoladek moze być podrażniony po ketonalu, którym próbowano zbić temperaturę.
Oprócz tego byl rentgen pluc, badanie laryngologiczne, gastroskopia, okulista, stomatolog.
Bardzo proszę o poradę, plamy na nogach pojawily się zaraz po wyjsciu ze szpitala, pewnie od zwiększonej aktywnosci męza, podczas lezanei nie bylo problemu.
czy na podstawie tych wyników reumatolog może już posatwić diagnozę i czy konieczna jest pilna konsultacja czy też poczekać na reszte badań
pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź
napisał/a: adiziom29 2010-08-24 20:03
Witam !! Ostatnio robiłem RTG kregoslupa wyszło że mam Zesztywniające zapalenie stawow kręgosłupa ... byłem u lekarza , dużo mi nie powiedział o tym gdyż byłem z mamą .... Odkąd pamiętam nie potrafie prawidłowo ruszać szyją nie potrafie nią obracać jak zdrowy człowiek ... ja o tym nie wiedzialem i nie mialem zadnych dolegliwosci dopiero w szkole rowiesnicy zaczeli zwracac mi uwage że nie moge kręcic szyja wtedy coś do mnie dotarło ale jednak za mało bo nie poszedłem z tym nigdzie gdyż nic mnie nigdy nie bolało a prawidlowe obracanie glowa nie bylo az tak mi potrzebne ... Czytałem troche o tym i jest napisane że ta choroba sie zaczyna w wieku 15 lat a ja juz to mialem duzo wczesniej (tą sztywna szyje) ... czytalem tez ze ta choroba zaczyna sie sie od stawow biodrowych czy ich okolic i konczy sie na szyi a ja mam na odwrot zaczyna sie od szyi !!! Prosze niech ktoś napisze coś na ten temat czy moge czemuś zapobiedz czy ktoś ma taka chorobe ?? czy jest tu jakis lekarz ? Pozdrawiam wszystkich i prosze o odpowiedzi na e-mail