Amotaks Dis 750

napisał/a: Agnessa 2007-02-19 17:51
Witam.

Czy ktoś miał może styczność z antybiotykiem o nazwie Amotaks Dis 750 ?

POnad 3 tyg temu lekarz przepisał mi ten lek , przyjmowałam go zgodnie z zaleceniem co 12 godz , niestety antybiotyk ten nic a nic nie zadziałał w moim przypadku a wręcz stan sie pogorszył , w czasie przyjmowania tego leku pojawił się katar typowo alergiczny bardzo uciążliwy .
Po zakończeniu leczenia Amotaksem konieczne było leczenie innym antybiotykiem po którym wszystkie dolegliwości ustąpiły - oprócz kataru siennego.
Nie łączyłam wystąpienia alergii z przyjmowaniem określonego leku aż do ubiegłego piątku kiedy dowiedziałam się że sąsiadka przyjmuje zastrzyki odczulające ponieważ dostała uczuleniowej wysypki po kuracji antybiotykiem ... Amotaks Dis
Zaczynam sie zastanawiać czy to przypadek ???

Czy ktoś miał może podobne doświadczenia z Amotaksem ???
napisał/a: Serena1 2007-02-25 12:53
reakcje alergiczne na ten antybiotyk są jednymi z częstych działań niepożądanych, powinno się uważać z podawaniem tego antybiotyku szczególnie u ludzi z nadwrażliwością na penicylyny, lub inne leki szczególnie na cefalosporyny. Prawdopodbnie po prostu zareagowałeś na niego alergią (co jest działaniem niepożądanym które jest odnotowane) sąsiadka pewnie również-być może to jakaś nadwrażliwość. Nie powinno się też go stosować u ludzi z chorobami układu pokarmowego, chorobwami nerek