amoksiklav- czy przyjmować z

napisał/a: schwester 2009-10-22 13:07
Witam, lekarz rodzinny stwierdził niezidentyfikowaną infekcję wirusową i przepisał mi curam, scorbolamid, deflegmin. W aptece nie było anrybiotyku curam, pani polecila mi inny antybiotyk o tym samym składzie amoksiklav. W ulotce Deflegmin jest podane, że stosowanie Deflegmin z amoksycyliną ( która chodzi w skład amoksiklav i curam) powoduje zwiększenie stężenia antybiotyków w miąższu płucnym. Moje pytanie brzmi, czy mogę stosować równocześnie amoksiklav z Deflegmin??? Dziękuję za poradę.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-22 18:00
Zacznijmy od tego, że antybiotyk przy infekcji wirusowej to "lekkie nieporozumie".
napisał/a: schwester 2009-10-22 18:14
dziękuję za pomoc, jak zwykle szybko i na temat....
napisał/a: justynakrk 2009-11-28 15:20
Witam,
mam bardzo wazne dla mnie pytanie odnosnie antyb. Amoksiklav. zazylam juz 3 tabletki - tak zazylam - czyli polknelam zamiast je rozpuscic w wodzie. i dopiero teraz sie zorientowalam ze powinno sie je rozpuszczac. co w takiej sytuacji ?? czy dzialanie leku jest oslabione ?? czy te 3 dawki mi sie nie wchlonely i powinnam poprosic lekaza o dodatkowe 3 tabletki zeby miec pelne leczenie ??

prosze o odp na justysiajj@interia.pl
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-28 15:31
justynakrk napisal(a):Witam,
mam bardzo wazne dla mnie pytanie odnosnie antyb. Amoksiklav. zazylam juz 3 tabletki - tak zazylam - czyli polknelam zamiast je rozpuscic w wodzie. i dopiero teraz sie zorientowalam ze powinno sie je rozpuszczac. co w takiej sytuacji ?? czy dzialanie leku jest oslabione ?? czy te 3 dawki mi sie nie wchlonely i powinnam poprosic lekaza o dodatkowe 3 tabletki zeby miec pelne leczenie ??

prosze o odp na justysiajj@interia.pl


Masz tabletki czy proszek? Bo wychodzi że tabletki, a przecież te się nie rozpuszcza.