Amitryptylina

napisał/a: alchemik1 2014-05-02 18:18
Profil dawka 25mg/na noc. Chodzi o leczenie napięciowego bólu głowy. Wiadomo co to za lek i że to "stara apteka". Wiem że w celu przeciwdepresyjnym to się 100mg albo i więcej bierze także nie jest najgorzej... Ale chodzi mi o coś innego, a mianowicie o działania niepożądane. Czy ktoś stosował i może orientuje się jak to wygląda z zaburzeniami hormonalnymi tj. ginekomastia, impotencja, czy przyrost masy ciała? Czy w dawce 25mg może już być problem? Z góry mówię że będę stosował ten lek góra miesiąc.
napisał/a: Wasztyl 2014-05-02 21:16
W tej dawce i w takim okresie stosowania raczej nie ma się czego obawiać - musiałbyś być pechowcem, żeby te działania się ujawniły, w co szczerze wątpię ( o ile nie bierzesz innych leków, potęgujących działanie amitryptyliny ).


pozdrawiam
napisał/a: alchemik1 2014-05-03 08:45
Nie, nie, nic więcej nie biorę. Bóle są prawdopodobnie wynikiem ciągłego stresu i przepracowania... Ogólnie staram się z tym walczyć jakoś na własną rękę (tj. relaksować się, odpoczywać jak najwięcej, spacerować po lesie..), ale różnie to bywa więc byłem u neurologa, a dla lepszego snu i tak będzie tomografia.
napisał/a: alchemik1 2014-05-04 21:37
Witam ponownie. Amitryptylina odstawiona po 2 dniach... Nigdy nie czułem się tak źle jak dzisiaj. Kołatanie serca. Ciśnienie po lekkim uspokojeniu 120/60. Pulsu nie potrafiłem policzyć bo dziwnie mi serce biło i raz szybciej a raz wolniej i z różnymi przerwami. Ciekawe co jutro powie neurolog.