Allergia na leki

napisał/a: germani82 2015-06-15 08:27
Witam serdecznie,
od ponad 1,5 miesiąca leczę się na niedoczynność tarczycy. Jestem trochę dziwnym przypadkiem, ponieważ przy tej chorobie strasznie chudłem, a nie jak większość tyłem. Przy wzroście 190 cm ważę 81 kg. Fakt, uprawiam aktywny tryb życia, nie jem mięsa, dbam o to, co jem :)
Gdy zrobiłem badania TSH - lekarka się zdziwiła, ponieważ wynik wyszedł: 23,1. Następnie FT3 - 3.48 pg/ml (norma: 2,02-4,43), FT4 -II -0,832 (norma: 0,93-1,71) Przepisała mi Euthyrox N 12,5 i od tego momentu się zaczęła bolączka w postaci biegunek, złego samopoczucia, bólu brzucha, bóle w prawym boku- do tego stopnia, że nie mogłem nic podnieść. Jedyny plus, to brak zmęczenia. W związku z powyższym, wybrałem się do prywatnego endokrynologa. Kazała odstawić lek- być może nie toleruję laktozy ( ale mleko i inne produkty mlekopochodne dotychczas normalnie piłem i nic mi nie było). Zrobiłem USG tarczycy i jamy brzusznej - na tarczycy 2 guzki (skierowanie na biopsję) oraz 2 torbiele na prawej nerce. W zamian powyższego leku, dostałem Letrox 50 - również połówkę leku, faktycznie po tym leku czułem się dobrze -ale tylko w takim sensie, że nie odczuwałem w dzień zmęczenia, jednakże co mnie niepokoiło, to fakt, że od 1 dawki leku, miałem bóle brzucha, miałem uczucie, jakbym miał coś na żołądku, po każdym kęsie czegokolwiek miałem brzuch jak balon, zbierały się gazy, ale biegunek nie było. Miałem nawet wrażenie, że zbierała mi się woda w organiźmie. Niestety przedwczoraj odstawiłem również letrox i od wczoraj - nie mam żadnych dolegliwości. Bóle brzucha, wzdęcia minęły. Co robić w danej sytuacji? Czy możliwym jest, że jestem uczulony również i na letrox?
napisał/a: germani82 2015-06-15 14:03
Witam czy nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć ? :)
Są jakieś inne leki, które nie szkodziłyby a pomagały?