Alkohol a wygląd twarzy.

napisał/a: someonenever 2015-01-08 17:49
Witam. Mam 19 lat, często spożywam alkohol (tzn. jeszcze pół roku temu, to bylo tak ze co weekend z kolega piwka po 3-4 w piatek, a na tygodniu to czasem, ale niezbyt czesto). Obecnie jest tak, ze np. poniedzialek pije piwo jedno (albo w cale, ale jedno wypijam), we wtorek jedno (albo wcale) w srode (ze dwa np wczoraj), i dzisiaj jest czwartek, mam ochote na jedno piwo.

Bardzo lubie pic piwo, po prostu za sam smak. I mam pytanko :

1) Gdzies czytalem ze od alkoholu robi sie obrzek twarzy, twarz grubnieje itd. (ze wzgledu na jakies tam cukry, ale gdzie nie ma cukrow? Wszedzie sa przeciez...

Bo nie wiem, czy walczyc z tym i nie wypijac tych piwek (codziennie wieczorem jedno, dwa - NIGDY WIECEJ bo kieruje rano), czy nie przejmowac sie tym bo w takiej ilosci co ja pije (jaka podalem), czy tez alkohol nie ma wplywu na wyglad TWARZY (o nia mi chodzi najbardziej, bo takt to szczuply jestem), czy tez ma? A jesli ma to kiedy wyglad twarzy robi sie zly?
napisał/a: Konstans 2015-01-09 19:19
Witaj,
przede wszystkim to musisz wiedzieć, że pijesz za dużo alkoholu. I nie wierzę, ze łatwo będzie Ci teraz z niego ot tak zrezygnować? ;)
Już się uzalezniłeś i nie ma to nic wspólnego z pociągiem do samego smaku ;)
Po drugie jak to jest naprawdę z tą Twoją twarzą? Spuchła Ci jakos zauważalnie? w jaki szybkim czasie? dlaczego łączysz to z piciem piwa? Przeszkadza Ci to? czujesz dyskomfort?
Piwo w tak młodym wieku wpływa na cały organizm, więc poczynia zmiany, uposledza, zaburza wiele funkcji. Ale nie teraz o tym ;)
Pozdrawiam :)
napisał/a: someonenever 2015-01-10 19:36
Witam, dzieki ze postanowiles odpisac. Otoz nie. Kobiety uwazaja ze jestem przystojny i sam uwazam ze wygladam naprawde bardzo dobrze i jest to dla mnie chlubne:) (sorry za nieskromnosc) i nie chcialbym utracic tego wygladu twarzy... Bo gdzies czytalem (ktos tam pisal czy cos) ze po alkoholu twarz robi sie gruba i brzydka. Prawda to? Tylko na tym mi zalezy!


Tak jestem uzalezniony. Ale tak jest uzaleznione 2/3 swiata. Otoz przychodzi wieczor, siadam przed telewizorem (20 godzina) i wypijam piwo - dwa piwa wieczorem, i tak dzien w dzien... a w weekendy to po 3-4, ale to inna sprawa. Nie chcialbym dyskutowac o uzaleznieniu, bo uwazam ze to nie jest zle uzaleznienie. Normalnie funkcjonuje, tylko wieczorem lubie wypic piwa, cos w tym zlego?


Konstatans - okresl dokladniej, bo nie mam kogo sie zapytac. Jak to wplywa na moje zdrowie, i przede wszystkim na moja TWARZ? Czy w ogole wplywa na wyglad twarzy? (oby nie to bede skakal ze szczescia) Czy to mity i ktos pierdoły pisze? Bo chcialbym zeby tak bylo
napisał/a: Konstans 2015-01-10 19:45
Po pierwsze JESTEM KOBIETĄ i po drugie - ładną kobietą ;) (wybacz skromność) :)

więc rozumiem Twoja obawę dotyczącą utraty części swojej atrakcyjności.
Ale sam sobie przeczysz, pisząc, ze alko jest ok i pić bedziesz, a z drugiej strony martwisz sie o stan swojego wyglądu.
Alko szkodzi, wpływa, przyspiesza proces degradacji skóry, nie jest obojętny dla narządow wewnętrznych i zachodzących tam procesów.
Zatem co ja mam Ci powiedzieć: Pij i bądź piękny.
Tak Ci nie powiem, bo nie jestem zwolennikiem piwa, a wina ale okazjonalnie. Góra lampka, dwie na weekend, a nie codziennie !!!!
O badaniach wpływu piwa na opuchlizne twarzy nie słyszałam ale nie popadamy w schizy.
Alko szkodzi i tu badan nie potrzeba, choc takie są.
A skoro zależy ci na wyglądzie to ćwicz, ruszaj się, spalaj, a piwo degustuj raz na kilka dni.
A swoją drogą - lekki odwyk Ci nie zaszkodzi ;)

Pozdrawiam przystojnego kolegę :)))

Równie apetyczna koleżanka ;)
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-10 20:44
No nie ale sie usmialam ,ale oczywiscie POZYTYWNIE (OBY NIE BYLO)oboje to Wy normanie tryskacie wrecz skromnosciami ;))))
Powaznie teraz jeSli pytasz o sam alkohol i jego wplyw na twarz...to tak!!!poniewaz ma dzialanie odwadniajace co za tym idzie wysuszanie skory i jej szybsze starzenie sie niestety ,a wiadomo ,ze skora traci swoja wtedy jedrnosc staje sie matowa ,ziemista i bardzo pomarszczona!pity alkohol w nadmiarze sprawi ,ze nie bedziesz juz takim przystojniakiem ;) ;/
napisał/a: Konstans 2015-01-10 20:50
kirke napisal(a):No nie ale sie usmialam ,ale oczywiscie POZYTYWNIE (OBY NIE BYLO)oboje to Wy normanie tryskacie wrecz skromnosciami ;))))
Powaznie teraz jeSli pytasz o sam alkohol i jego wplyw na twarz...to tak!!!poniewaz ma dzialanie odwadniajace co za tym idzie wysuszanie skory i jej szybsze starzenie sie niestety ,a wiadomo ,ze skora traci swoja wtedy jedrnosc staje sie matowa ,ziemista i bardzo pomarszczona!pity alkohol w nadmiarze sprawi ,ze nie bedziesz juz takim przystojniakiem ;) ;/



bo ja wczułam się w klimat kolegi i .... skromność mi pierzchła ;)
napisał/a: someonenever 2015-01-10 21:16
Nic na to nie poradze, ze tak wygladam :D Uprawiam sporty, gram w pilke, biegam, jezdze na rowerze... z tym nie ma problemu...

Ale powaznie wysycha twarz i robi sie brzydka? Skoro sie odwadnia niby - to jak bede pil w miedzy czasie duzo wody mineralnej chyba nie powinno byc problemu?
napisał/a: Konstans 2015-01-10 21:20
Kolego, mam prośbę - przeczytaj raz jeszcze, co napisałes ;)

Próbujesz do swojej teorii naciągnąć nasze odpowiedzi.
Tak się nie da!
A alko szkodzi :P

idź pobiegaj, to dobrze rokuje :)
napisał/a: ~Anonymous 2015-01-10 22:27
someonenever napisal(a):Nic na to nie poradze, ze tak wygladam :D
someonenever napisal(a): jestem przystojny i sam uwazam ze wygladam naprawde bardzo dobrze i jest to dla mnie chlubne:) (sorry za nieskromnosc)


No to tylko sie z tego cieszyc i sobie na wlasne zyczenie nie szkodzic ;)