Alergik, wyniki i jakaś autoagresja?

napisał/a: drapizenica 2015-05-23 22:38
Witam, może troszkę nietypowo ale chyba to też ma związek z alergiami.
Mam 30 lat i jestem szczupłą kobietą.Cierpię na różne alergie: na pyłki, sierść dużej części zwierząt, roztocza itd. Od nie wiem już jakiego czasu miałam problemy ze stawami, byłam wrażliwa na wszelkie zmiany pogody (pobolewały mnie różne stawy, to nadgarstki, to kostka) i na tym się kończyło. Ostatnio natomiast już trzeci raz chwycił mnie straszny ból kolan, taki nie do wytrzymania. W trakcie napadu trwającego około 2/3 dni gorączka ciągle wahająca się między 38 a 39 stopni i okropne osłabienie. Do tego zawsze przy gorączce czerwone ciapki na szi i dekolcie-taka pokrzywka(nie boli, nie swędzi) W tym momencie gorączka już ustąpiła ale stawy nadal bolą;/ W końcu wybrałam się do lekarza i dostałam skierowanie na badania. Moje wyniki to:
OB- 14; Leukocyty - 9,9 (norma 4,0-10,0); Neutrofile 7,4 (norma 2,5-5,4); cholesterol całkowity 230; no i to co mnie martwi najbardziej: CRP- 66,44 (norma 0,00-5,00); RF- 17,06 (norma 0,00-14,00). Reszta wyników w normie. Mam w najbliższej rodzinie osobę z toczniem i bardzo się obawiam, że to też coś autoimmunologicznego. Czy takie wyniki mogą być też przy boreliozie lub czymś innym?
napisał/a: Peter 2015-05-25 11:18
Te wyniki absolutnie wymagają konsultacji lekarskiej. I to niezwłocznie. CRP jest wysokie i świadczy o poważnym stanie zapalnym. Do tego podwyższony czynnik reumatoidalny. Jeśli w rodzinie jest osoba z chorobą autoimmunologiczną, to jest to wskazanie do diagnostyki w tym kierunku. W mojej ocenie to pani winna być przebada w warunkach szpitalnych, bo sprawa jest poważna.
napisał/a: drapizenica 2015-05-25 18:50
Dziękuję za "nastraszenie" ;) Byłam dziś u lekarza i dostałam skierowanie do reumatologa, zrobiłam też ANA i aCCP (wyniki za tydzień może dwa). Zobaczymy.
napisał/a: Peter 2015-05-26 08:03
Zlecone badania prawidłowe. Staram się nie straszyć, bo nie o to chodzi. Warto szybko zareagować, by nie być skazanym na chorobę na lata lub całe życie.