Alergiczne zapalenie uszu u dorosłej/nastoletniej osoby

napisał/a: suena 2015-03-08 14:17
Witam,
Od dzieciństwa mam tendencję do zapalenia uszu. Od czterech lat (obecnie mam 18) co roku w okolicach wiosny (marzec, kwiecień) dopada mnie zwykłe przeziębienie, które bez względu na to jak uważam i jak je leczę, zawsze przeradza się w ostre zapalenie uszu (na ogół obu). Mój lekarz stwierdził, że prawdopodobnie jest to reakcja alergiczna. Moje pytanie brzmi: Czy to możliwe i jaki alergen właściwie może wywoływać taką reakcję? Przy okazji jestem ciekawa, czy wskazane jest wychodzenie na dwór. Mam na myśli szkołę. Czy mogę chodzić codziennie na wszystkie lekcje, czy raczej powinnam ograniczyć wychodzenie z domu, a do szkoły pójść w ostateczności (mam na myśli np. pilny sprawdzian)? No i skoro już jesteśmy w temacie to nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia: jak mogę przeciwdziałać chorobie sama w domu? Jest niedziela, do specjalisty pójdę najwcześniej jutro, a zależy mi na szybkiej reakcji. Ucho póki co jest jedynie zatkane, nie boli (no może od czasu do czasu lekko pobolewa-ćmi, ale to jeszcze nic, pewnie gorzej będzie w nocy, lub jutro). Co mogę więc zrobić, żeby jak najbardziej ograniczyć rozwój choroby? Używam kropli przeciwbólowych i przeciwzapalnych do ucha, sprayu na katar, robię inhalacje i przyjmuje ibuprofen. Coś jeszcze? Kiedyś robiłam okłady z gotowanej cebuli, ale niestety nie pomogły... :(
Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.