Alergia - York

napisał/a: Turek121 2006-10-05 17:09
Mialem testy skorne z alergenami wziewnymi i mialem wyniki na :
D. Pteronyssinus (Kurz) - 3x3
Siersc Kota - 5x4
Pyłki Traw - 3x2
Pyłki Drzew II (lipa, brzoza) - 3x2

Lekarz powiedzial ze nie moge miec zwierzat (zadnych siersciochow), ale dlaczego przeciez chcem miec psa a nie kota na psa nie jestem uczulony, mowil tez ze jakbym mial psa to po roku dostalbym uczulenia na siersc psa i byc moze bede mogl miec jakies zwierze po zakonczonym leczeniu czyli jakies 2 - 3 lata duzo osob ma uczulenie na kota i ma psa i im sie nic nie dzieje czy moge miec psa czy nie powiezdzcie
napisał/a: ILONAc24 2006-10-06 18:01
WIESZ DLACZEGO ,JESTES ALERGIKIEM I TO JEST NORMALNE ZE JAK NA SIERSC KOTA TO I NA PSA BEDZIESZ,JA JESTEM TEZ ALERKIEM MAM PRZERABANR\E ZYCIE BO JESTEM UCZULONA NA WIEKSZOSC JEDZENIA NA KURZ ROZTOCZA BRZOZE TRAWE I TEZ JAK TY NA SIERSC I JAKOS ZYJE SPYTAJ SIE LEKARZA JESLI TAK BARDZO CHCESZ MIEC ZWIERZE CZY MOZE CIE ODCZULAC JA BEDE NIEDLUGO ODCZULANA I MAM NADZIEJE ZE MI TO POMOZE LEKI SA DROGIE ALE WOLE ZAPLACIC NIZ DO KONCA ZYCIA ZYC Z TA ALERGIA TO JEST MECZAC,JA NAWET SOBIE ROBIE ZASTRZYKI WUDO BO TAK PUCHNE I SIE DUSZE . POZDRAWIAM I SIE TRZYMAJ
napisał/a: melisan33 2009-07-01 12:50
jak powiedzial ze nie mozesz to nie mozesz, mam podobny problem i nie radze wprowadzania kolejnych potencjalnych alergenoww do otoczenia. to ze nie jestes teraz uczulony na siersc psa nie znaczy ze sie nie uczulisz po dluzszym przebywaniu z nim (wiekszosc ludzi jesli ma sporadyczny kontakt np. z psem mysli ze nie jest na niego uczulona, czesc rzeczywiscie nie jest ale wiekszosci objawy uaktywniaja sie albo dopiero po jakims czasie albo po dluzszym przebywaniu ze zwierzeciem)
p.s. z tego co wiem yorki i np. pudle uczulaja najmniej ale jesli jestes podatny to naprawde nie radze
aha i moze dojsc do tzn. marszu alergicznego ktory moze zakonczyc sie astma wiec po co ryzykowac
napisał/a: Kosiara 2009-07-16 15:44
Yorki nie mają sierści! Mają włosy! Jeśli jesteś uczulony na sierść to nie na yorki ;) Sama mam Yorka pomimo alergii na sierść...
napisał/a: melisan33 2009-07-16 17:25
tak moze jeszcze ludzkie... ;p
napisał/a: Kosiara 2009-07-16 20:02
"Szata ich jest umaszczenia ciemno stalowo-złotego lub srebrno-złotego. Włos jest jedwabisty, długi; włos kręcony i karbowany uznawany jest za wadę. Strzyżenie yorka nie zagraża odrostom, jednak może to powodować dyskwalifikację z wystawy. Brak podszerstka oraz niewypadające, stale rosnące włosy obniżają ekspozycję właściciela na psie alergeny" wikipedia
napisał/a: melisan33 2009-07-16 21:05
tak, ale nie mozna pisac ze york ma WŁOSY ktore nie uczulaja bo moja mama akurat jest uczulona na psy i na yorki rowniez. sama z reszta jestem alergiczka, moj chlopak i corka rowniez wiec troche o tym wszystkim (niestety) wiem... :(
napisał/a: Kosiara 2009-07-16 21:22
No ja też jestem uczulona ;) I mam Yorka, wcześniej miałam Malamute, którego niestety musiałam oddać.
A "na psy" to znaczy na co? Na ślinę raczej... albo naskórek, a nie sierść... ;] A autor tematu pisał o sierści (w dodatku kota)