alergia

napisał/a: picia10 2015-02-10 19:15
witam mam 23 lata co to moze byc byłem chory mocny katar ok 2 tygodni leczylem sie antybiotykiem duomox bo bolalo mnie tez gardlo odstawilem antybiotyk nos znowu sie zapycha, bóle głowy kichanie, od czego to moze byc ten okropny niezyt? jestem alergikiem? miałem operowana przegrode nosa zmiejszana małżowiny a nos zapycha mi sie ciagle od 2 miesiecy
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-10 20:17
Może to powikłania po zabiegu lub właśnie alergia. Idź do lekarza rodzinnego i niech Ci przepisze dodatkowo (bo rozumiem że jako alergik przyjmujesz stale lek antyhistaminowy) jakiś kortykosteroid. Jak lek nie pomoże wskazana będzie konsultacja laryngologiczna i/lub alergologiczna.
napisał/a: picia10 2015-02-10 22:53
Wlasnie nie biore zadnych leków przeciwalergicznych. zabieg przegrody i malżowin mialem 5 lat temu wiec nie wiem co to moze byc moze chore zatkoki > ale zatoki tez mnie nie bola
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-11 06:10
Choroby zatok łatwo odróżnić od choroby alergicznej. Wydzielina alergiczna jest lepka, wodnista i przezroczysta. Infekcje zatok charakteryzują się zazwyczaj wydzieliną gęstą i koloru zielonego. Dodatkowo infekcje zatok dają dodatkowo inne objawy jak choćby ból głowy.

Kup sobie na teraz Amertil lub inny lek z cetyryzyną i zobacz czy po kilku dniach objawy nie miną.
napisał/a: picia10 2015-02-12 10:26
Dziekuje Djfafa aktualnie biore lek Apselan. Głowa mnie nie boli. Ale w nocy Dziury sa na przemiennie zatkane zależy na którym boku leże. A czy od przewlekłej infekcji tzn kataru może narosnoc spowrotem małżowina dolna? Kropli do nosa nie stosuje odkad mialem robiony zabieg czyli dokladnie 5 lat . Dodam że katar trwa juz od sylwestra z przerwami kilku dniowymi
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-12 12:37
Zastosuj klasyczny lek na alergię. Pseudoefedryna powinna "odetkać" nos, ale to nie jest lek na alergię. Jak to nie pomoże sprawdź nos u laryngologa, skoro masz tylko z nim problem.
napisał/a: picia10 2015-02-12 14:17
Djfafa a czy jest możliwe ze bez brania jakichkolwiek srodków obkurczających sluzówke nosa małżowina mogla sama odrosnoć jezeli była zamrażana kriochirurgia i czy dluga przewlekła infekcja to moze spowodowac? Do mojego lekarza mam 300 km a teraz zbytnio nie mam czasu na wizytę. Bo u mnie w miesice sa same konowały które nie maja pojecia o takich przypadkach
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-12 14:23
Wiesz mi odrosły usunięte migdałki, więc małżowina tym bardziej może.
napisał/a: picia10 2015-02-12 18:48
widze np jak zajrze do lustra malzowina jest powiekszona w jednej dziurce wystarczy troche wysiłku i się obkurcza, z jednej dziury zauwazylem troche bardziej delitkanie zoltawa wydzielne
napisał/a: picia10 2015-02-13 11:24
dodam ze w nocy jedna dziurka jest zapchana na amen i tak na zmiane , przegroda takze byla operowana razez z pomiejszaniem malzowin
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-02-13 11:38
Ale zrozum że tutaj już nic więcej Ci dodać nie można.

Twoje objawy są 2 kierunkowe.

1. Wydzielina z nosa/nieżyt, to może być alergia lub przewlekła infekcja i na to potrzebujesz:
a) lek na alergię
b) ew. kortykosterodid donosowy

2) zapchana ciągle jedna dziurka to kwestia anatomiczna i tutaj farmacja Ci nie pomoże.

Nie zdiagnozuje Ci nikt przez neta, czy masz problemy z przegrodą, małżowiną czy może jeszcze czym innym, bo można zrobic jedynie w gabinecie lekarskim.

Zamiast kolejny dzień opisywać swoje objawy, powinieneś:
1. Kupić lek na alergię bez recepty i sprawdzić czy cokolwiek pomoże, jak nie pomoże,
2. Udać się do lekarza POZ i opisać swoje objawy, być może przepisze Ci steryd do nosa, który pomoże jeżeli winowajcą nie jest budowa Twojego nosa.
3. Jak nie pomoże konieczna wizyta u laryngologa i to ona powinien ocenić czy coś nie tak jest z Twoim.

Nie można nawet wykluczyć tej infekcji zatok, bo część objawów też pasuje, ale tego nie wyleczysz bez leków na receptę.
napisał/a: picia10 2015-02-24 15:34
jestem 2 tygodnie po wyleczeniu przeziebienie nos odetkany czasami delikatnie ktoras ze stron jest mniej drożna. Djfafa byłem u alergologa zrobilem testy i wyszlo mi ze jestem uczulony na roztocza rozpoznanie to J 30.0 ale z nosa mi nie leci oczy nie łzawia czasami tylko małzowina puchnie czy to jest od alergii?