Alergia pokarmowa?

napisał/a: blackk 2006-07-10 13:17
Witam,

mam kilka pytań.

1. Czy duszności w klatce piersiowej( i kłucie) może być objawem jakiejś alergii? Kłucia występują czasami, przy głębokim wdechu(ale nie zawsze), przy mocnym śmiechu, tez nie zawsze i bezprzyczynowo...

2. Czy mogę mieć alergię na składniki znajdujące się w zupkach z torebki "amino". Nie wiem czy akurat od nich mam swędzenia w zgięciach łokciowych i na żyłach, przy nadgarstku.Wyskoczyły mi takie małe czerwone krostki, które mnie właśnie swędzą.

3. A może to uczulenie na słońce..? Bo krostki zaczęly się na wiosnę..a jak już było lato i mocne dośc słoneczko to miałam koszmar.


wybieram się do dermatologa, jak narazie..ale oczywiście kolejka miesiąc.

Proszę o odpowiedź, co na ten temat sądzicie.
napisał/a: jakoo 2006-07-10 16:48
Kłucie w płucach i duszności mogą, choć nie muszą, wskazywać na gruźlicę, kiedy robiłeś sobie RTG płuc?
napisał/a: plb1985 2006-07-18 01:40
Ponadto przy dusznościach i dość krótkim oddechu mogą występować lekkie kłucia w płucach. Jeśli przyczyną duszności jest alergia to poradź się alergologa. Ponadto sama możesz spróbować określić czy zupki amino są przyczyną Twoich dolegliwości - zwyczajnie odstaw je na jakiś czas i obserwuj czy objawy występują. Co więcej to wiosna i lato są dość kłopotliwym okresem dla alergików, więc trudno wskazywać tu jednoznacznie na słońce, jest przecież mnóstwo pyłków (a alergia na pyłki nie musi manifestować się jedynie katarem, mogą to być bardzo różne objawy). I tak jak franio pisał warto też zerknąć w kierunku gruźlicy, bo ta niestety znów coraz częściej się pojawia mimo szczepień.
napisał/a: blackk 2006-07-23 13:51
Nigdy nie robiłam sobie RTG pluc.

Przy gruźlicy się chyba ma kaszel...ale ja nie mam kaszlu. Nie mam tez kataru.


Zupki odstawiłam na jakis czas, ale krostki zniknęły i przestały swędziec dopiero okolo dwóch tygodni później.

Zapomniałam dodać że mam w gardle taką flegmę... nie moge jej przełknąć. Czasami mam uczucie że się zaraz uduszę.
napisał/a: plb1985 2006-07-25 18:30
zanik zmian skórnych może wskazywać na to, że ich przyczyną mogły być zupki...
a co do gruźlicy, to kaszel czasem pojawia się w dość zaawansowanym stadium, więc to nie może to być warunkiem do wykluczenia...a ile masz lat? bo w wieku ok 20 lat przeprowadza się próbę tuberkulinową rt/23 (takie wkłucie podskórne, a po kilku dniach mierzy się wielkość reakcji na skórze), która określa czy dana osoba miała kontakt z prątkiem...
co do wydzieliny zalegającej w gardle...to złożona sprawa ;) można by ją przebadać (pod kątem gruźlicy), ale zwiększone wydzielanie plwociny może też być reakcją na alergeny... aby się tego pozbyć trzeba pić dużo wody (aby rozrzedzić i ułatwić ewakuację), może jakiś syrop wykrztuśny typu Hedelicum czy ACC, które wspomaga wydzielanie.
a najlepiej poradzić się specjalisty alergolog-pulmonolog
napisał/a: blackk 2006-07-25 22:53
Mam 18 lat. Juz brałam odkrztuśne lsyropy...nic nie pomogły.

A co do plwociny...czuję ją cały czas, a najbardziej po wypiciu Pepsi, Coca-Coli, czy innego słodkiego napoju lub zjedzenia czegoś słodkiego.

Wczoraj byłam u lekarza pediatry jeszcze, i powiedziałam że ktoś znajomy mi polecił prześwietlenie płuc...zaczęła się śmiać i powiedziała żeby znajomi mnie dalej poprowadzili.
Ale ja wiem, że ta lekarka nic się nie zna. Pierwszy raz jak do niej poszłam z dusznościami to dała mi leki jakieś, sama nie wiedziała co mi jest, jąkała się co chwila, nie wiedziała co mówić., śmiała się jak psychicznie chora


A dodam, że właśnie wyczytałam na internecie że objawami chorób dróg oddechowych jest właśnie odkrztuszanie plwociny, bóle w klatce piersiowej(szczególnie przy głębszych oddechach), zatkanie nosa.... to wszystko do mnie pasuje

Musze się chyba udać do normalnego lekarza...

A czy Wy macie jakies sugestie?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
napisał/a: plb1985 2006-07-27 01:45
napiszę tak:
blackk napisal(a):mam w gardle taką flegmę
- to wskazywałoby mi na reakcję alergiczną
blackk napisal(a):Czy duszności w klatce piersiowej( i kłucie) może być objawem jakiejś alergii? Kłucia występują czasami, przy głębokim wdechu(ale nie zawsze), przy mocnym śmiechu, tez nie zawsze i bezprzyczynowo...
mogą być to objawy alergii, ale trudno powiedzieć jednoznacznie, gdyż takie objawy występują bardzo często przy innych chorobach dróg oddechowych
blackk napisal(a):objawami chorób dróg oddechowych
to jest prawie pewne, że nie jest w porządku z oddechówką, ale nalezy ustalić przyczynę i ew. rozpocząć leczenie.
jak silnie masz duszności? kiedy się nasilają? czy możesz określić czy ta duszność jest umiejscowiona np. w górnej części klatki tzn. od górnego brzegu mostka w górę, czy też nie możesz określić miejsca (czyli w zasadzie dolne partie)
jeśli szukać przyczyn w alergii, to po zgłoszeniu duszności u alergologa powinnaś przejść badanie zwane spirometrią, która pozwoli na potwierdzenie bądź negację przyczyn alergicznych. Przczyną będą alergeny to mozna spróbować ustalić, które z nich są odpowiedzialne za Twoje dolegliwości, a później, o ile się da, trzeba będzie unikać kontaktu z nimi; istnieją też takie alergeny (np. pyłki, roztocza kurzu), których nie da się unikać; wtedy stosuje się leki - często są to wziewne steroidy (Budesonid/Pulmicort), których stosowanie przed dłuższy czas pozwala na zmieniejszenie dolegliwości; ponadto przy silnych alergiach istnieją też poważniejsze objawy i konsekwencje...
także ja poleciłbym Tobie alergologa
Twojego lekarza nie będę komentował, ale jeśli będziesz u niej kolejny raz to musisz postarać się o konkretne informacje, masz prawo do informacji na temat swojego stanu zdrowia, planowanego leczenia, podejrzeń, konsekwencji, a ona ma obowiązek udzielenia Ci ich, także walcz o swoje!
z drugiej strony rtg płuc jest dosyć skąpym w informacje badaniem, pozwala na wykrycie gruźlicy, złamania żeber, uwidocznienia serca, czy zmian w jamie opłucnowej i szczerze mówiąc są to dane, które mogą potwierdzić podejrzenia w bardzo wąskiej grupie chorób
napisał/a: blackk 2006-07-27 07:11
Brałam Pulmicort..i chyba mi to pomogło trochę, ale dokładnie nie wiem, bo te duszności miałam już coraz rzadziej jak zaczęłam się leczyć.

A właściwie to duszności były małe, tylko te kłucia w klatce piersiowej...bardzo bolały, że nie mogłam oddychać, i biegły od mostka czasami spod lewego żebra do lewego ramienia i szyi.

Dziękuję bardzo za odpowiedźi, pomogły mi.

Jutro idę do dermatologa...tylko że czekam na wizytę miesiąc, tych krostek z którymi chciałam iśc do dermatologa, już ich nei mam...więc co ja mu powiem..? Jak przedstawić sytuację. A może on mi da skierowanie do alergologa..?
napisał/a: Andrzej300 2006-08-25 22:09
blackk napisal(a):Witam,

mam kilka pytań.

1. Czy duszności w klatce piersiowej( i kłucie) może być objawem jakiejś alergii? Kłucia występują czasami, przy głębokim wdechu(ale nie zawsze), przy mocnym śmiechu, tez nie zawsze i bezprzyczynowo...

2. Czy mogę mieć alergię na składniki znajdujące się w zupkach z torebki "amino". Nie wiem czy akurat od nich mam swędzenia w zgięciach łokciowych i na żyłach, przy nadgarstku.Wyskoczyły mi takie małe czerwone krostki, które mnie właśnie swędzą.

3. A może to uczulenie na słońce..? Bo krostki zaczęly się na wiosnę..a jak już było lato i mocne dośc słoneczko to miałam koszmar.
Witam
Proponuję zdiagnozowanie całego organizmu urządzeniem OBERON firmy TIENS.
Jest to chińska korporacja działająca w ponad 100 krajach. W Polsce działamy oficjalnie od ubiegłego roku. Firma zajmuje się produkcją urządzeń leczniczych, preparatów oczyszczających, uzupełniających oraz odbudowujących organizm człowieka . Firma posiada najnowsze urządzenie * OBERON * które umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia. Badania wykonujemy na terenie całego kraju.
Udzielę odpowiedzi na każde pytanie na gg 8096890, e-mail andrzej_zmuda@o2.pl
Pozdrawiam Andrzej


wybieram się do dermatologa, jak narazie..ale oczywiście kolejka miesiąc.

Proszę o odpowiedź, co na ten temat sądzicie.
napisał/a: Krystyna64 2008-02-23 21:56
Witam
Mam czteroletniego syna, który do czwartego miesiąca pił normalne mleko z zawartością białka mleka krowiego np. Bebiko. Dziecko po każdym spożyciu mleka płakało i pojawiały się nadmierne ulewania. Lekarze tłumaczyli mi, że to kolka i dlatego płacze. W wieku 4 miesięcy przeszedł na nutramigen i wówczas bóle brzucha ustąpiły. Gdy miał 9 miesięcy miał ciężki przebieg salmonelli. Kiedy zaczęłam wprowadzać mu inne pokarmy zawierające mleko stawał się bardziej nerwowy i agresywny. Teraz jak ma 4 lata mówi, że go boli brzuch, a od pewnego czasu ma zaparcia. Ciągle jeździmy do Prokocimia i w badaniach na obecność białka mleka krowiego wynik wychodzi ujemny. Chiałam wiedzieć czy przy wyniku ujemnym dziecko może mieć alergię na białko mleka krowiego?
napisał/a: Peter 2008-02-24 19:03
To może być nietolerancja laktozy, a nie uczulenie na kazeinę (białko mleka krowiego) . Wynik będzie ujemny, a dziecko będzie miało objawy uczuleniowe. Dziecko jest na tyle duże, że można całkowicie zrezygnować z mleka. Należy jedynie sprawdzić, czy toleruje mleko ukwaszone (jogurty, serki). Jeśli tak, to może jeść. W przeciwnym przypadku zrezygnować całkowicie z produktów mlecznych, tak jak napisałem wyżej.