Alergia pokarmowa

napisał/a: bez_nazwy1 2017-05-09 10:28
Witajcie, parę dni temu wyskoczyły mi na dłoniach takie plamki, nie swędzi ale przez chwilę "mrowiało", nietypową rzeczą jest to że pojawiło się na obu dłoniach w identycznych miejscach (o różnym stopniu nasilenia - na prawej słabiej).

Myślałem że to alergia pokarmowa bo w tamtym okresie zacząłem pić świeży wyciskany sok z pokrzywy (w ilości 3x10ml dziennie) jednak minęły 3 dni od odstawienia a plamki nadal są.

Może ktoś widział/miał podobne i wie gdzie się z tym udać?

Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2017-05-09 18:53
Te wszelkie "zielska" np. pokrzywa, skrzyp, rumianek itp to potężne alergeny i po odstawieniu któregokolwiek z nich potrzeba więcej czasu by zniknęły objawy. Możesz popić calcium /wapno musujące/.
napisał/a: szczwanakuna 2017-06-22 13:31
To jest bardzo możliwe, że to efekt wypicia pokrzywy, też takie mi wyskakują, jak zjem coś, czego nie powinnam. Na szczęście nie są zbyt widoczne, ale faktycznie czasami mrowią. Ludzki organizm inaczej reaguje na alergeny i nie każde objawy będą się pokrywać z tym, co nam się dzieje, dlatego często bagatelizujemy jakiś objaw alergii, bo jest nietypowy.
Dlatego u mnie wapń jest teraz stałym suplementem, aby powstrzymywać więcej takich wykwitów.