Alergia na rotocze kurzu domowego - Porada

napisał/a: graxor 2013-04-22 14:05
Witam.
Mam pytanie.
Jaki polecicie lek bez recepty na alergie na roztocze kurzu domowego?

Mam objawy (kręcenie w nosie, kichanie oraz przezroczysta wydzielina z nosa) ZAWSZE rano jak wstaje z łóżka przez jakies 2 godziny. Potem już w mieście i nawet w domu przechodzi. Głównie objawy mam wieczorem jak leże w łóżku i najwięcej rano jak się obudzę. Czasem się budzę bo już mi zaczynają dokuczać.

Co polecacie kupić bez recepty, co sprawdza się przy tego typu alergii. Będę brał przed snem i będę miał spokój rano.
napisał/a: graxor 2013-04-23 07:16
Podpowie kto??
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-23 07:45
Poproś w aptece najtańszy lek na bazie cetyryzyny. Amertil, 10 tabletek kosztuje 3 zł z groszami, więc chyba to będzie najtańsze. Możesz też dokupić lek który działa tylko miejscowo np. aerozol do nosa Cromohexal i takie same krople do oczu jak też Ci łzawią, ale na początek możesz spróbować same tabletki.
Pozdrawiam
napisał/a: graxor 2013-04-23 08:26
djfafa napisal(a):Poproś w aptece najtańszy lek na bazie cetyryzyny. Amertil, 10 tabletek kosztuje 3 zł z groszami, więc chyba to będzie najtańsze. Możesz też dokupić lek który działa tylko miejscowo np. aerozol do nosa Cromohexal i takie same krople do oczu jak też Ci łzawią, ale na początek możesz spróbować same tabletki.
Pozdrawiam


Tzn myślisz, że Amertil będzie dobry na roztocze kurzu domowego tak?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-23 08:31
No ale nie ma osobnego leku na roztocze, leku na alergię na psa, kota czy mandarynki, pominę fakt że jak nie miałeś testów alergicznych to nie wiesz co Cię uczula. Masz kupić standardowy lek na alergię i tyle. Jak nie będzie działał można spróbować z innej grupy i tyle.
napisał/a: graxor 2013-04-23 08:41
djfafa napisal(a):No ale nie ma osobnego leku na roztocze, leku na alergię na psa, kota czy mandarynki, pominę fakt że jak nie miałeś testów alergicznych to nie wiesz co Cię uczula. Masz kupić standardowy lek na alergię i tyle. Jak nie będzie działał można spróbować z innej grupy i tyle.


Myślałem nad lekiem Zyrtec albo Claritine. To jest co innego niż Amertil jeżeli chodzi o skład i działanie czy to samo?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-04-23 08:47
No skoro myślałeś o tym to po co pytasz na forum? Zyrtec to cetyryzyna czyli to samo co Amertil, podałem Ci ten lek bo jest najtańszy, ale jak chcesz podam Ci najdroższy i kupisz nie za 3 zł a 20 a działać będzie tak samo. Loratydyna (Clarityne) to właśnie inna grupa leków o których pisałem że można spróbować jak nie pomoże cetyryzyna, ale jak chcesz zacznij od loratydyny, żaden problem.
napisał/a: Arvi 2013-05-06 21:09
Erm, one nie do konca dzialaja tak samo... Owszem, maja podobny sklad, ale mi zawsze bardziej pomagalo Claritine - najlepiej sie po nim czulem
Amertil dla mnie byl nic nie warty, jak bylo przed zazyciem, tak po zazyciu
Zyrtec tez jest dobry, i najbardziej popularny ale najczesciej wywolywal u mnie duza sennosc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-06 21:18
Skład mają identyczny (dwuchlorowodorek cetyryzyny), mogą różnić się substancjami pomocniczymi które nie mają wpływu na chorobę ale oczywiście mogą inaczej oddziaływać na organizm. Oczywiście dotyczy to każdego leku i tak ten sam np. paracetamol firmy X będzie powodował u Ciebie wysypkę a firmy Y już nie, co nie oznacza że te paracetamole się różnią.
A w tym przypadku nie będe polecał kilkunastu produktów z cetyryzyną aby autor postu sprawdził jak na niego działają, niech zacznie od jednego, logika podpowiada najtańszego i o to chodzi ;)
napisał/a: Arvi 2013-05-06 21:29
Wbrew pozorom, ich sklad pomocniczy wplywa na Twoj organizm i na walke z alergia. Bralem i Zyrtec i Claritine i Alertec i jeszcze inne, ktorych nazw nie pamietam, bo sa mniej popularne.
Wlasnie, moze jestem inny, ale bralem kiedys Codipar i nic mi nie pomagal, bralem Apap, i bol od razu znikal, a wydaje mi sie ze obydwa preparaty sa tworzone z Paracetamolu ^^
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-06 21:35
Co nie zmienia faktu że działanie leku jest takie same a nadwrażliwość na składniki pomocnicze to zupełnie inna bajka. Jak jesteś uczulony na laktozę to możesz źle znosić leki z taką substancją pomocniczą, ale nie możesz powiedzieć że lek działa inaczej, działa tak samo tylko Twoja reakcja na niego może byc inna.
napisał/a: Arvi 2013-05-06 21:55
Zapomnialem dodac:

ja osobiscie polecam czeste sprzatanie mieszkania ^^ + nawilzacz powietrza - pozwala na zmniejszenie nasilenia kurzu chociaz w domu : )