Alergia na pyłki traw zbóż i duszący kaszel

napisał/a: emilk 2015-06-05 16:02
Witam mam 25 lat od szkoły podstawowej mam alergie na trawy i zboza,od 3 dni nad ranem budzę się z dusznością,suchym kaszlem,świstem przy oddychaniu,scisnieta klatka piersiowa,trwa to ok 2 godzin czy to astma ?
napisał/a: wikam2 2015-06-05 16:20
Nie wiem czy to astma z tym musisz do lekarza.
Ale ja jako alergik też od 3-ech dni czuję się fatalnie :/
napisał/a: emilk 2015-06-05 16:26
wikam napisal(a):Nie wiem czy to astma z tym musisz do lekarza.
Ale ja jako alergik też od 3-ech dni czuję się fatalnie :/


Byłem u lekarza rodzinnego dostałem skierowanie do alergologa i na skierwoaniu jest napisane rozpoznanie "Naczynioruchowe i uczuleniowe zapalenie błony śluzowej nosa" ale to nie pasuje wedlug mnie do tego kaszlu i dusznosci...
napisał/a: wikam2 2015-06-05 16:36
Ja czasem też tak mam że oddycham strasznie, strasznie ciężko ale 2 lata temu niby znana pani alergolog uznała, że astmy nie mam.
Dostałam ...kurcze jak to się nazywało....nie pamiętam ale jakiś inhalator na S potem coś innego i w sumie odstawiłam bo nic mi nie przeszło.
Leki na astmę nie podziałały bo widać takiej nie miałam.
A dolegliwości...czasem są czasem nie...sama nie wiem.
Niemniej ja absolutnie nie chce Ci powiedzieć, że masz posępować podobnie jak ja.
Napisałam bo tak w kupie z dolegliwościami to chyba raźniej....ooo :)
I jakiś atak kwitnienie na bank jest bo jak Ty od 3-ech dni - mały odlot :)
napisał/a: emilk 2015-06-05 20:22
Byłem przed chwilą na sorze szpitalnym u lekarza bo nie dawało mi to spokoju i powiedział że to prawdopodobnie astma...tylko nie jest pewien na 100 % bo trzeba zrobic spirometrie.Przepisal mi Ventolin,Alvesco inhalatory i tabletki Telfast na alergie.No tak razniej ze mamy tak samo ;) Teraz jest te cholerne pylenie duze i moze dlatego tak mamy..W tamtym roku mialem podobnie tylko troszke z mniejsza sila.
napisał/a: emilk 2015-06-05 20:48
Tylko jaki jest sens brać te leki skoro nie ma pewności ze to astma ehh i jeszce te leki niszcza organizm..
napisał/a: emilk 2015-06-05 20:49
Wikam a miałaś robiona spirometrie ?
napisał/a: emilk 2015-06-07 15:35
Dzisiaj rano jakas tragedia musiałem sobie podać Ventolin bo chyba bym sie udusil,natychmiastowa ulga.
napisał/a: ZawszeprzedAstma 2015-06-14 23:14
A jak po kilku dniach brania leków? Ten miesiąc już się zrobił całkiem niefajny. Trawa pyli na potęgę. Pozdrawiam serdecznie bo i u mnie nietęgo.
napisał/a: terenka 2015-06-23 10:28
Możliwe, że to astma. Sama mam astmę i zadarzały mi się takie sytuacje. Po odpowiednich lekach szybko mija. Musisz iść koniecznie do lekarza.
napisał/a: rekinek239 2015-08-31 16:42
Mi za to odczulanie niewiele dało - pieniądze wyrzucone w błoto. Najważniejsze to wprowadzić zmiany do swojej diety i wzmocnić organizm. Moja recepta? zero glutenu i nabiału, po latach silnie mnie uczuliły. Na pyłki i roztocza stosuję tabletki z bilastyną (clatra) i pomagają, najlepiej odwiedzić lekarza od doberze odpowiednie leki
napisał/a: neron1 2015-09-05 22:23
Alergię leczymy bardzo szybko ale nie lekami przeciwhistaminowymi.
Alergia oznacza problem z układem pokarmowym a dokładnie jego zagrzybienie niewłaściwą dietą, lekami itp. + zarobaczenie.
Jeżeli ktoś ma astmę, alergię, tak samo jak miał mój syn z którym odwiedziliśmy mnóstwo lekarzy którzy tylko wypisywali antyhistaminy i sterydy, musi zrobić porządek z układem pokarmowym.
Odgrzybić, odrobaczyć, zmienić dietę, podnieść poziom podstawowych witamin(C, D, K2) i minerałów (Zynk, Chrom ,Selen, Jod) w organiźmie i nie będzie problemu z alergią i astmą.