alergia na orzechy a sladowe ilości orzechów

napisał/a: AnettamMJ 2012-12-21 13:44
Mam problem i prosze bardzoo pomoc. Dowiedzialam się ostatnio ze jestem uczulona m.in. Na orzechy, zapmnaialm zapytac o to lekarza a teraz nie chce m się znow zapisywac i placic za wizyte a mam jedno pytanie. Dostalam liste rzeczy, których nie mgoe jesc ale dzis siedze i czytam opakowania roznych produktow, m.in sosow, platkow na mleko, ktorore z orzechami nie maja nic wspolnego i widze napis, ze produkt moze zawierac sladowe ilosci? czy w zwiazkuz tym powinnam wystrzegac sie wszystkich takich produktow, czy ta ilosc jest tak niewielka ze mi na pewno nie zaskzodzi? z gory dzieki za pomoc
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-21 15:11
Witaj !
Ja takich produktów nie unikam i jest dobrze. Z reguły to jest tylko ostrzeżenie dla alergików, w razie ewentualnych problemów. Pozdrawiam
MGajewska
napisał/a: MGajewska 2013-02-13 14:47
Witam,
Reakcja alergiczna może wystąpić po śladowych ilościach uczulającego alergenu. Proszę więc zastosować sie do zaleceń lekarza.
Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska
----------
Członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z ukończoną specjalizacją II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie na oddziale alergologii oraz jako asystentka na Akademii Medycznej w Lublinie.