Alergia na kurz - zapytanie

napisał/a: graxor 2015-01-16 13:43
Witam.
Sprawa wygląda tak:

Robiłem testy alergiczne i okazało się, że jestem uczulony na roztocza kurzu domowego.
Alergia dokucza mi już dłuższy czas. Biorę tabletki Amertil zapobiegawczo, ale średnio to coś daję.

Objawy są takie, że z reguły gdy rano budzę się to leje mi się z nosa i kicham, a także w dzień się zdarza. Przez to często mam zatkany nos i nie czuję zapachów. Trwa to już dłuższy czas i staje się dokuczliwe.
Co powinienem zrobić lub co zacząć brać, aby wyeliminować te objawy poprzez stosowanie leku - odczulanie zostało mi przeciw wskazane ze względu na reakcje na pierwszą dawkę leku. Są jakieś tabletki albo inne specyfiki na receptę lub bez, które farmakologicznie mi pomogą i to wyeliminują?

Druga sprawa to że przez tą alergię już czasem kaszlę i jakby podłoże astmy mi się zaczyna. Po wysiłku fizycznym (bieganie) jak oddycham to słuchać jak świszcze zwężenie oskrzeli.

Do jakiego lekarza z tym iść i czy lepiej to zacząć leczyć? Może potem się przerodzić w coś gorszego?

Proszę o radę.
napisał/a: piotrosiama 2015-01-16 18:19
Tabletek tego typu jest sporo i moim zdaniem to lekarz powinien Ci przepisać a nie sugestia internautów.
Pościel antyalergiczna, zero dywanów, zasłon, firan, częste odkurzanie itp. działania - a specjalista to przydałby Ci się taki alergolog-pulmonolog.