Alergia na koty

napisał/a: Ukapuka 2015-12-03 17:24
Witam, mój brat ma alergię na bardzo dużo czynników, w tym największy alergen to koty. Na święta chciałabym swoją rodzinę przenocować u siebie w mieszkaniu, gdzie znajdują się dwa maleństwa, kotki ok 4 msc. Obawiam się przyjazdu mojego brata, nie chciałabym aby ucierpiał. Jego alergia objawiła się dopiero wówczas gdy w naszym domu rodzinnym pojawił się kot, po ok 1 msc przebywania z kotem nasiliły się objawy u mojego brata tj łzy z oczy, katar, kaszel, ostateczne stadium było bardzo niebezpieczne, mianowicie zaczął się dusić, po wizycie w szpitalu dopiero odkryliśmy że ma alergie na koty. Kot z domu rodzinnego niestety został eksmitowany do dalszej rodziny, teraz ja się już wyprowadziłam i wzięłam tak owe maleństwa :) Czy jest jakiś sposób aby "umilić" mojemu bratu pobyt u mnie na tą jedną noc ?? Wysprzątanie mieszkania oczywiście jest priorytetem. I czy w ogóle takie małe kotki z racji że nie gubią jeszcze sierści, również uczulają ??
napisał/a: malina789 2015-12-04 20:40
Z tą alergią na zwierzęta jest tak, że czasami jedne uczulają bardziej, drugie mniej.
Ja np nigdy nie reagowałam na koty, które mieliśmy w domu , a są takie jak np kot mojej babci, który bardzo czesto powoduje u mnie uczulenie- kichanie łzawienie itp. Podobnie z kotem znajomej. Nie wiem czy to kwestia wydzielania alergenów przez kota czy co, ale tak jest.
Najlepiej jakby brat już przed wizytą u Ciebie wziął środek, który bierze doraźnie w przypadku alergii. Zapobiegawczo, żeby obniżyć poziom histaminy już zanim pojawi się u Ciebie w domu. Ja tak robię jak wiem, że np jadę do babci :)
napisał/a: mysia231 2016-01-28 11:06
Coś w tym jest, że jeden kot może uczulić, a drugi już nie. Dziwna sprawa. Dobrze, że nie mam tego problemu, bo uwielbiam koty :)
napisał/a: natinatala 2016-04-10 13:09
ja swego czasu byłam uczulona na sierść czy to kotów czy psów, brałam leki ale szzerze to mało mi pomogły...ale z czasem przeszło mi bez żadnych leków tabletek itp ;)
napisał/a: blond21y 2016-06-10 13:25
Spróbuj doraźnie podać bratu lek na alergie np hitaxa fast ona bardzo szybko działa, także w przypadku silnej alergii na sierść. tak jest w moim przypadku, tylko ja akurat mam alergie na psy :) i ta hitaxa szybko mnie odczula, moge wtedy przez kilka godzin przebywac w towarzystwie psiakow i jest ok.
napisał/a: mariolailola 2016-07-05 13:26
Według mnie lepiej nie ryzykować i możliwie odseparować kociaczki od alergika. Choć wiem, że może to być trudne zwłaszcza w mieszkaniu, a ciekawe zwierzaki chodzą zwykle samopas. Mam taką sytuacje z psem, szczeniakiem. No jak w mieszkaniu zabronić mu ograniczyć kontakt z gośćmi-alergikami?