alergia na fistaszki i zapalenie wszystkich zatok

napisał/a: barbarax 2014-11-11 22:39
Witam serdecznie
Czy ktoś z państwa miał podobna sytuacje ?
Otoz najpierw miałam półpasiec - nie dostałam od lekarza zadnych lekow.Za 4 dni dostałam wysypke na całym ciele.Prawdopodobnie alergia na olej kokosowy bo po kapieli cala się nim posmarowałam.Oprocz twarzy i na twarzy NIE miałam wysypki.Dostalam leki prenidizol pare razy po 5gr 6 tabletek.Przez 2 miesiące.Wysypka powoli zaczela znikac ale co pare dni miałam potworny bol glowy,lzy leciały mi z oczu,spuchnieta twarz i uczucie duszenia w gardle.bol okropny,uczucie ,,rozsadzania,,czaszki,zatkanych uszu i bolu oczu.Po paru dniach mijalo i potem znowu to samo.Dostawalam obledu.Lekarz podejrzewal chorobę cursinga,wykryto tez guzek na tarczycy ale po punkcji okazal się nie zlosliwy.Tak cierpiałam 4 miesiące.Az zauwazylam ze jak zjem orzeszki -fistaszki to na drugi dzień mam takie bole i takie objawy.Zrobilam prywatnie MRI - wykazalo plyn we wszystkich zatokach.Kiedy robiłam MRI - to nie mialam tych koszmarnych boli.NIC więcej w glowie MRI nie wykazalo.Tak wiec wiem ze jestem uczulona na fistaszki tylko dlaczego nie ,,leje,, mi się katar z nosa ? tylko lzawia mi oczy,koszmarny bol całej twarzy,oczu,zatkane uszy,spuchnieta twarz i takie dziwne uczucie ,,blokowania,, na szyi.Tak jakby na zewnątrz.Odkrylam zaleznosc na fistaszki 4 dni temu.Dzisiaj profilaktycznie chciałam ,,popsikać,, do nosa.Tylko psikacz się zepsul.Zakropilam nos.Tak 30-40 kropelek do jednej dziurki w nosie no i się zaczelo.Okropne pieczenie w nosie i zatokach.Koszmarny bol.Uczucie ,,rozpychania,, zatkane prawe ucho i to uczucie blokowania pod uchem na szyi.Teraz wreszcie przechodzę do pytania.:
Czy jest możliwość ze zrobila mi się jakas wewnetrzna przetoka ? miedzy zatokami a sliniankami i na szyji miedzy uchem a sliniankami? Czy jest mozliwosc ze mam nos nie drożny i gromadzi mi się plyn,ktory powoduje to puchniecie twarzy ? Teraz po 4 godzinach od zakropienia nosa już lepiej.Nie piecze nos i nie mam już uczucia rozpierania na twarzy.Chociaz czuje dalej takilekki ucisk na policzku i szyi.Leca mi lzy z oczu.Zmalal tez ten ucisk na szyji( miedzy uchem a slinianka).A drugie pytanie.Nigdy nie bylam na nic uczulona z wyjątkiem niklu i innych metali.To uczulenia na fistaszki dostałam nagle.Czy to jest możliwe ? czy jak jest uczulenie na fistaszki to czy tez na cos innego? Z lekarzem umowilam się na 20.10 - a już teraz nurtuje mnie pytanie o te nie typowe objawy alergii..Mieszkam w Holandi.Tutaj NIE ma lekarzy prywatnych.Natomiast lekarz domowy niezbyt chętnie daje skierowanie na drogie badania.Leczy raczej objawowo Badanie MRI zrobiłam w Niemczech.Tylko 120 km musiałam jechać.Dlatego bede wdzieczna za kazda odpowiedz.mam nadzieje ze wreszcie wyjasni się dlaczego mam takie objawy i jak to leczyc.Narazie zazywam HYDROXYZINE 10 mg 2 tabletki na noc.Przepisal mi lekarz w Niemczech.


Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Peter 2014-11-12 11:36
Wg. mnie to bardziej wygląda na obrzęk Quinckego, chyba, że źle zrozumiałaś lekarza. Jest to silna reakcja alergiczna często na alergeny pokarmowe. Hydroxyzyna ok., jednakże trzeba bardzo uważać na to, co jesz. Orzechy są silnym alergenem i zasadniczo alergicy nie powinni spożywać orzechów, soi, selera, laktozy, glutenu, gorczycy. To tak w wielkim skrócie. Wg. mnie warto zrobić testy alergiczne pokarmowe, by ustalić, co potencjalnie może alergizować i tego unikać.
napisał/a: barbarax 2014-11-12 13:15
Peter napisal(a):Wg. mnie to bardziej wygląda na obrzęk Quinckego, chyba, że źle zrozumiałaś lekarza. Jest to silna reakcja alergiczna często na alergeny pokarmowe. Hydroxyzyna ok., jednakże trzeba bardzo uważać na to, co jesz. Orzechy są silnym alergenem i zasadniczo alergicy nie powinni spożywać orzechów, soi, selera, laktozy, glutenu, gorczycy. To tak w wielkim skrócie. Wg. mnie warto zrobić testy alergiczne pokarmowe, by ustalić, co potencjalnie może alergizować i tego unikać.


Lekarz w Holandi nie miał pojęcia co mi jest.Natomiast lekarz w Niemczech po MRI zapytal co jadlam przez ostatnie pare dni.Pytal o orzechy.Powiedzialam ze tak 3 dni temu.Fistaszki.Powiedzial ze to chyba jest przyczyna tego plynu we wszystkich zatokach i przepisal wlasnie Hydroxyzyne.Ogladalam zdiecia w necie obrzek Quickiego.Mam spuchnieta tez dolna warge ,czasem nawet brak czucia - ale troszkę.W necie na zdieciach Ci ludzie sa okropnie spuchnięci.Ja mam jeszcze obrzek gornych dziasel.Oraz tak jak pisałam czasem prak czucia dolnej wargi i policzka.Oraz takie dziwne uczucie ,,pełzania,, laskotania.W roznych miejscach na glowie.Po 6-7 dniach przechodzi.Potem znowu od początku.Tylko teraz już wiem ze fistaszki jadlam.Tylko po wkropieniu 30-40 kropli do nosa do jedej i drugiej dziurki i odchyleniu glowy do tylu - także prosto do zatok -mam takie same objawy jak po zjedzeniu fistaszkow.Dzisiaj jest drugi dzien.Wszystkie objawy takie same jak w pierwszy dzień tylko troszkę mniej. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
napisał/a: barbarax 2014-12-05 18:26
Witam

Kontynuacja watku i sytuacji.Alergie zostawiam na ,,później,,Narazie bylam u neurologa,ktory dzisiaj zlecil pobranie krwi na berioloze i virus herper.Mialam półpasiec w czerwcu.A od paru dni mam dziwna wysypke w buzi,gardle,przelyku w nosie - mam weazenie ze tez w sliniankach.W ustach taki dziwny smak.Wczoraj w nocy nie czułam prawej polowy ciala.Na szczęście szybko przeszlo.Bylam tez u lekarza domowego.Powiedzialam ze kategorycznie proszę o przepisanie ACICLOVIR.Lekarz stwierdził ze te babelki to NIE opryszczka.Wobec tego zapytałam co to jest ? nie umial odpowiedzieć i jednak przepisal mi ten lek.5x dziennie 1 tabletke przez 7 dni.Mam nadzieje ze to ,,cholerstwo,, wreszcie mnie opuści.Moze ktoś z was miał podobna wysypke ? Ja przeszukałam chyba caly internet i NIGDZIE podobnej nie znalazłam.

Podaje linki :
http://images67.fotosik.pl/429/87124d0a5de2094d.jpg

http://images69.fotosik.pl/428/31b5381274f68c2a.jpg

http://images67.fotosik.pl/429/7663b6c605246a6c.jpg

http://images67.fotosik.pl/429/b3d656a05f874c0d.jpg

http://images69.fotosik.pl/428/40f2eca5ae70f545.jpg

http://images67.fotosik.pl/429/5a01a010b69b619b.jpg



Będę wdzieczna za KAZDA wskazowke .

pozdrawiam serdecznie

Barbara
napisał/a: Peter 2014-12-09 10:11
To nie jest typowa opryszczka, ale wszystko wskazuje na tło wirusowe takich zmian. Przepisany lek jak najbardziej właściwy.
napisał/a: robaczek45 2015-01-05 20:54
wiem o czym mowisz, bo kiedys mialam alergie na kota i tez wyskakiwaly mi przerozne rzeczy, od burchli na dloniach po wysypke, czerwone oczy i inne paskudne rzeczym poszlam do lekarza w Lublinie ( www.alergolog.lublin.pl ) i wyleczyłam to wszystko, na szczescie.
napisał/a: barbarax 2015-01-05 21:20
Wiam

No to mam już odpowiedz na wszystkie pytania.Badanie krwi wylazalo BORELIOZA.Uf przy tej chorobie wystepuja tez inne.Jako ze większość objawow i dolegliwości mam w glowie i szyi - lekarz podejrzewa NEUROBORELIOZE.Uf po 6 miesiącach szukania.

Mialam pare dni temu robiona punkcje.W Holandi robi się bez zadnego znieczulenia.Nie az tak bolesne co bol taki nie przyjemny.
Na razie zazywam już 3 tygodnie Doksycykline 2x 100 mg.Minimalna poprawa.Ostatni tydzień po przeczytaniu wszystkiego na stronie oficjalnej BORELIOZA zazywam 2x 200 mg doksycyklina.Tez minimalna poprawa.08.01 mam wizyte u neurologa,bedzie miał wynik punkcji.Objawy przez 6 miesięcy tej dziwnej choroby sa takie niespotykane ze nigdy w zyciu czegos takiego nie miałam.
Teraz :
* bol twarzy
*klocie oka i innych punktów na ciele
*Trzeszczenie w kręgosłupie - odcinek szyjny
* przy okryciu kocem bol koniczyn dolnych - nadwrazliwosc skory tak jak po opalaniu
*reakcje alergiczne
*mrowienie twarzy
* uczucie ,,kurczenia,, miesni - takie ,,sciskanie,, napiecie na szyji ,glowie i twarzy
*mrowienie,pieczenie,brak czucia przeważnie twarzy i glowy
*Bol potylicy
* uczucie przeskakiwania iskry elektrycznej - skora glowy - obszar potylicy
* momentami obfite poty
*brak dolu brzucha i narzadow
*zimno i ucisk w klatce piersiowej
*omdlenia
*kręcenie w glowie'
* lzawienie oczu

Objawy wystepuja tak po kolei lub czasem pare na raz.Zdarzylo mi się ze pare dni miałam prawie wszystkie na raz.
Pisze to aby ludzie,ktore maja podobne objawy zrobili test na boreliozę.Ja meczylam się BEZ lekow i diagnozy 6 miesięcy

Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2015-01-08 09:24
Niestety, jesteś typowym przykładem tego, że przewlekła choroba (w tym przypadku borelioza, ale jest i wiele innych), które mogą prowadzić do poważnego uczulenia organizmu (nadreaktywności) maskując objawy choroby właściwej (podstawowej). I lekarze leczą alergię, a nie chorobę podstawową. Dlatego tak trudno często zdiagnozować właściwą chorobę. Trafiłaś w końcu na myślącego lekarza.