alergia czy pasożyt ?

napisał/a: fumfelek55 2014-02-14 16:51
Witam.

Zmagam sie z ta dolegliwoscia skory juz ponad roku. Na poczatku opisze objawy a na koncu dodam zdjecie. Otoz zaczelo sie dosc intensywnie silne wysypki na konczynach dolnych i gornych, swiad, zaczerwienienia szybko przenoszace sie na inne miejsca. Przez ten rok choroba ta przechodzila przez rozne stadia. Chodzilem do lakarzy srednio raz na tydzien (chorob zakaznych, dermatolodzy, pierwszego kontaktu itp) diagnozy byly rozne od zwyklych potowek przez alergie po swierzb. pewnie dlatego ze objawy byly co chwila inne. Nic z tego nie przynioslo rezultatu. Wypisze najwazniejsze charakterystyczne objawy:
- wystepowanie zawsze na konczynach nigdy na twarzy, klatce piersiowej bardzo rzadko na plecach
- zawsze swedzi
- dwa rodzaje wysypki na obecna chwile: pojedyncze pryszczyki albo tzw. okregi (beda widoczne na zdjeciu)
- dziwne jest to ze moja partnerka tez byla chora przez pewien czas z tymi samymi objawami i charakterystycznymi okregami (co pewnie wyklucza alergie)
- wyniki bad: kal i mocz wolne od pasozytow, krew: glukoza i MONO obnizone pozniej przez jakis czas dobre wyniki i znowu Hemoglobina, MCV, MCH obnizone kolejne wyniki badan podwyzszone Neutrofile, Eozynofile.
- na poczatku jak wystepowala wysypka to do teraz mam kilka blizn
- teraz jak wystepuje to znika po dniu i pojawia sie gdzie indziej
- raz zostala pobrana probka z rany (wymaz) co wykazalo gronkowca skornego (niby wyleczone)

Co diagnoza to sie na to leczylem skutki: ciagly powrot choroby w innej postaci.

Na obecna chwile wyglada to tak jak na zdjeciach. Widoczne pierscienie w ktorych srodku byl pierwotny "pryszcz" ktory z ktorego utworzyl sie "pierscien". Owy pierscien z czasem sie powieksza a pozniej wysycha.

Za tydzien jestem umowiony na kolejna wizyte u alergologa ale dotychczas twierdzil on ze to nie jest problem z jego polki.

Gyby ktos moglby mi pomoc z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam
napisał/a: Vattier 2014-02-15 01:11
1. Od kiedy pojawiły się te pierścienie? Też od roku czy dopiero od niedawna?
2. Do jakich rozmiarów powiększa się ten pierścień i w jakim czasie? Osiąga więcej niż 5 cm średnicy?
3. Czym się zajmujesz zawodowo?
4. Przebywałeś ostatnio na terenach leśnych? Miałeś jakieś kleszcze?
napisał/a: fumfelek55 2014-02-16 20:55
1. Pierscienie pojawily sie od niedawna. Pierwsze je miala moja dziewczyna w okolicy lipca pozniej ja.
2. One jak sie powiekszaja to tym samym staja sie mniej widoczne ale widac typowy pierscien ktory wysycha. i ma wyrazny czerwony punkt w srodku (od ktorego sie wszystko zaczelo) ale srednica jak narazie nie przekracza 1-1.5 cm w czasie okolo 2-3 tygodni.
3. Jestem kelnerem
4. mieszkam kolo lasu. zlapalem kleszcza raz czy dwa. Ale to zaczelo sie w zimie w styczniu.

Jeden z lekarzy podejrzewal łuszczyce niedawno. Dziwne ze to wystepowalo i na mnie i mojej dziewczynie. Jej juz wszystko poznikalo nie ma sladow. ja sie z tym zmagam juz ponad rok.
napisał/a: fumfelek55 2014-02-16 21:20
tak teraz patrze i szukam czyzby grzybica odzwierzeca ?