Alergia - alkohol.

napisał/a: Dolny 2011-07-23 20:09
Witam, byłem na testach alergologicznych i wyszło mi tak

Histamina 5/20
Derm. farinae - 6/20
Derm. Pteronyssinus 6/20
Alternaria 5/10


alergolog zapisał mi Telfexo 180 mg i jakiś lek w aerozolu 50 mg lecz mi to nic nie dawało... poszedłem do lekarza rodzinnego i zapytałem czy może mi przepisać silniejsze leki i zapisał mi Aleric 0,01G , Avamys Aerozol 0,0275 MG i clemastinum 0,001G

mam pytanie czy te lekarstwa są silniejsze niż te co miałem ?
a drugie pytanie czy mogę wypić na to alkohol w małych ilościach ?
Przeczytałem całą ulotkę dołączoną do leku i nic nie znalazłem na temat alkoholu czy mogę czy nie
napisał/a: Dolny 2011-07-23 21:08
z tego co przeczytałem w googlach to na clemastinum nie mogę pic alkoholu, czyli do konca zycia nie bede mógł wypic chociaż jednego piwa?
napisał/a: Grystan 2011-07-25 00:56
W mojej ocenie Aleric i Avamys możesz stosować długotrwale. Czy są silniejsze? W przypadku tego typu lekarstw często mamy do czynienia z indywidualną reakcją organizmu. Co oznacza że jednym bardziej pomaga Telfexo, a innym Aleric. Musisz dobrać sobie najbardziej optymalny lek antyhistaminowy. Co do klemastyny to ze względu na działania niepożądane ograniczył bym jej stosowanie do sytuacji gdy masz problem z wysypką, świądem, jakimiś bardziej nieprzyjemnymi objawami uczulenia. I rzeczywiście przy klemastynie zdecydowanie należy unikać alkoholu. Przy pozostałych lekach należy go unikać jednak okazjonalnie niewielkie jego ilości nie powinny specjalnie zaszkodzić. Jednak to lekarz ma pełne dane dotyczące choroby i to on ustala kurację.