alergia a świnka morska

napisał/a: aneczka1986 2009-01-02 16:05
od 4 dni mam maleńką swinkę morską. a od wczoraj zaczęło mnie swędzieć całe ciało a w szczególności skóra głowy. nie zaobserwowałam żadnych zaczerwienień, ani jakichkolwiek zmian na skórze, poprostu uporczywie swędzi. Nie mam przy tym kaszlu, duszności ani nawet kataru. czy to moze być alergia? miałam juz kilka lat temu świnkę morską i przeżyła szczęśliwie 7 lat nie sprawiając zadnych kłopotów wywołując alergie czy uczulenia. w domu ponad 10 lat był tez pies i nie miałam alergii.

Zaznacze jeszcze,ze od przywiezienia świnki ze sklepu miała zaropiałe oczka i taką "zaschniętą" ropę na uszkach. kichała i miała katar, a wczoraj zauważyłam,ze chodzą po niej malutkie czerwono-brązowe robaczki. Czy mogłam zarazic sie czymś od świnki morskiej??? dziś kupiłam w aptece preparat na wszy (Pepi Family) i starałam się nim wyleczyc moją świnkę.

a moze to swędzenie u mnie jest spowodowane trocinami, które wykorzystuje jako ściółkę dla świnki?
proszę o pomoc. Czy swędzenie moze być związane z obecnością w domu świnki?
napisał/a: anias831 2009-03-24 16:34
Hej :) Może powinnaś iść ze zwierzątkiem do weterynarza, a sama do alergologa na testy. Bardzo prawdopodobne, ze to swędzenie ma związek ze świnką. pozdrawiam