Alat górna granica

napisał/a: jeraha 2014-03-11 20:27
Witam, mam 25 lat borykam sie z niedoczynnością tarczycy oraz Pcos, zażywam eutyrox 100. Dzisiaj odebrałam wyniki z czego alat wyszedł mi 31 z ref: powinien być < 31. Aspatu nie robiłam gdyż lekarz nie zalecił. Nie wiem czy to ma jakis związek ale robiłam także insulinę która jest za wysoka gdyż wynosi ponad 25 oraz glukozę która jest w normie 88.
W związku z pco i tarczycą walczę z moja waga, niestety mało skutecznie, ale trzymam dietę: nie jem tłusto, nie pije piwa, nie jem bialej maki, smarzonego itp. Staram sie jesc zdrowo. Dlatego nie bardzo wiem skad taki alat i dlaczego insulina jest za duża skoro glukoza jest w normie? Czy to ma cos wspólnego z alatem? Dodam ze ostatni alat robiłam w maju i wynosił 22. Moja dieta nie uległa zmianie od tego czasu. A nawet jak uległa to tylko na zdrowsze produkty.
Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.
napisał/a: fiesta3 2014-03-15 23:01
Ja też od jakiegoś czasu mam ALAT wysoko, właściwie to nawet ostatnio przekroczony, bo 33, wcześniej było ok. 27, też jem raczej zdrowo, lekarz po prostu co jakiś czas każe mi powtarzać badania, na Twoim miejscu bym się nie martwiła.