AKROMEGALIA?Pierwotna nadczynność przytarczyc?Nefrokalcynoza

napisał/a: kasiek851 2015-07-08 10:10
Witam,
są tu osoby ktore maja stwierdzoną akromegalię??
Ja mam jej podejrzenie na podst,wysokiego IGF-1 i po tescie glukozą, w ktory nie zostal zahamowany.
W MR przysadki nie stwierdzono gruczolaka, mam rowniez podejrzenie Pierwotnej nadczynnosci przytarczyc, w scyntygrafii rowniez ich nie znaleziono, mam niskie wit D3 wysokie anty TPO, wysokie PTH, wapnie w gornej granicy lub poza nią, nefrokalcynoze obu nerek, i kamicę, nikt nie umie mnie do konca zdiagnozowac, tylko podejrzenia od lat 3-4.
ostatnie mnie wiecej boli głowa, kręgsłup, mam dziwne klucie w nadgarstkach i palcach , oslabil mi sie wzrok, w coagu dnia doswietlam sobie. (w badaniu pola widzenia tez wyszlo zwezenie, i zaburzenia widzenia barw) mam problemy z pamiecia bardzo duze, z ta krotkotrwala i długotrwałą.,ktos moze mi przyblizyc cos o tej akromegalii, mozliwe ze ja mam bez gruczolaka? i co z nadczynnoscia przytarczyc, ktorych nie widac? a nerki sa w zlym stanie , zle to rokuje na przyszlosc.Moze jakien samiary na lekarzy specjalizujacych sie w akromegalii i przytarczycach , oraz nerkach, moze neurolog , juz sama nie wiem tyle lat bez diagnozy.