Afty i inne problemy w jamie ustnej

napisał/a: coreyq 2013-05-19 23:04
Witam. Mam problem od jakiegos roku z aftami. Pojawiaja sie u mnie srednio raz na miesiac i utrzymuja tydzien- dwa . jest to bardzo bolesne, kiedy pojawiaja sie w wiekszej ilosci naraz. czasem nawet po trzy , to prawie nic nie jem bo nie wytrzymuje tego bolu. Mam 16 lat w tym tygodniu pewnie ide do lekarza z tym. Jak na to zaradzic? Probowalem wszystkich specyfikow na plesniawki i afty gencjany , deptoseptu aphtinu i ltp. Ukajały one tylko ból ( a czasami nawet go wzmacnialy ) na jakies 30 minut. Drugim moim problemem jest aktualnie dziwna jakby krosta na jezyku ktora rowniez strasznie boli, wyglada troche jak dziura w jezyku i tez nie wiem co to jest. Prosze o jak najszybsza odpowiedz i z gory dziekuje
napisał/a: kris777 2013-10-25 21:18
Na problem z aftami powinien łatwo zaradzić lekarz pierwszego kontaktu. Jednak muszę Cię zmartwić ...bo czasami jest to objaw poważnych chorób. Tak np. objawia się kilka schorzeń z dziedziny reumatologi ... zesztywniające zapalenie kręgosłupa itd a także liczne choroby o ogólnym podłożu zapalnym ..np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego itp . Moim zdaniem nie powinno się bagatelizować takich objawów ...ale i nie przesadzać ! Po prostu musisz się bardziej poobserwować ...czy są to li tylko afty czy poza tym coś ci jeszcze dolega.
pozdrawiam !
napisał/a: Urbanblues 2013-12-02 23:47
Może przesadzasz ze stosowaniem maści itp., a wcześniej np. za dużo używałeś płynu do płukania jamy ustnej i wyjałowiłeś ją sobie. Pozdrawiam.