Afta? (zdjęcie)

napisał/a: lilian1 2010-01-27 22:54
Witam. Chciałabym prosić o 'zdiagnozowanie' rzeczy, która ostatnio pojawiła mi się na dziąśle w buzi. Zastanawiam się, czy nie jest to afta, ale ta rzecz jest tak jakby 'wyżarta' na środku.
Noszę aparat ortodontyczny, dbam o higienę, tylko raz w życiu miałam aftę, dlatego tym bardziej proszę o pomoc. Być może będzie to niesmaczne, ale zamieszczam zdjęcie, ponieważ naprawdę zastanawiam się czy mam się martwić czy wystarczy jedynie zastosować takie leczenie jak w przypadku afty?

[img]http://i45.tinypic.com/2uyogpc.jpg[/img]
napisał/a: ane7 2010-01-27 22:56
Prawdopodobnie jest to afta.
napisał/a: Vattier 2010-01-27 23:36
Faktycznie wygląda to jak afta, zwłaszcza jeśli jest bolesne. Można płukać szałwią.

napisal(a):Być może będzie to niesmaczne
Nie wiesz co to jest niesmaczne. ;)
napisał/a: beta32 2010-01-28 07:37
No jak najbardziej wygląda to na aftę. Tak jak pisał przedmówca szałwia jest dobra , na stany zapalne, działa bakteriobójczo , także mozesz zastosować taki żel nazywa się Ugro na afty i drobne ranki. Stosuje sie go przed każdym jedzeniem, ale nie więcej jak 5 dni. Radziłabym sie skontaktować z lekarzem , jeżeli nie przejdzie. Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-28 08:56
Jak to afta (a na to wygląda) to nic nie pomoże, wiem bo przerabiałem ostatnio :) samo przyszło samo przejdzie, no chyba że utrzyma się to powyżej dwóch tygodni to wtedy warto odziewdzić lekarza.
napisał/a: ane7 2010-01-28 09:35
djfafa napisal(a):Jak to afta (a na to wygląda) to nic nie pomoże, wiem bo przerabiałem ostatnio :) samo przyszło samo przejdzie, no chyba że utrzyma się to powyżej dwóch tygodni to wtedy warto odziewdzić lekarza.

Dokładnie przerabialiśmy to oboje :)))))))
Na aftę nie ma konkretnego leku owszem można smarowac np.Aphtin bądź np.fioletem,ale to i tak nie pomoże.Samo przejdzie utrzymywac się będzie od tyg.do dwóch i niestety trochę pomęczy(mówię o bólu) :)
napisał/a: dimedicus 2010-01-28 11:10
Proszę stosować Solcoseryl(pasta) lub Oralmedic.Stosunkowo drogie ale skuteczne i przynoszą szybką ulgę.
napisał/a: Diana_ 2010-01-28 14:15
hej też przechodziłam tą Afte. byłam u dentysty i przypisał mi Aphtin ale to nic nie pomaga. u mnie to sie trzymało przez 2 tyg i przeszło ale powróciło o 2 miesiącach i tak w kółko.....
napisał/a: Paulla 2010-01-28 18:16
Też mam afty. Niestety niewiele środków jest skutecznych. Wypróbuję to co @dimedicus zaleca, bo akurat tego nie stosowałam.
Mnie jeśli afta na przykład bardzo przeszkadza to smaruję ją spirytusem (pewnie każdy z Was ma wódeczkę w barku ). Początkowo szczypie i boli jak diabli potem bolesność ustępuje i mogę spokojnie jeść.
napisał/a: mariorodrigez 2010-01-31 19:09
na afty polecam Trascodent - żel do higieny jamy ustnej. U mnie pomogło w 100%
napisał/a: alan alan 2010-01-31 21:41
Żel stomatologiczny Sachol, bez recepty. Afta bez stosowania Sacholu wymaga aż tygodniowego leczenia, z Sacholem góra siedem dni
Ale mniej boli (zdecydowanie).
napisał/a: Diana_ 2010-03-31 21:28
hej też to miałam poszłam do lekarza i wypisał mi to FLUCONAZOLE i to mi pomogła po około 2 3 dniach