Aerozol Avamys.

napisał/a: Pheebs 2016-06-10 12:21
Witam.

Od lat cierpię na katar polekowy. Przez kilka lat używałam kropel Xylogel i doprowadziłam tym sposobem moją śluzówkę do opłakanego stanu. Wiecznie zatkany, niedrożny nos, gęsta, zielonkawa wydzielina spływająca po gardle,pieczenie, swędzenie, kichanie... Długo mogłabym wymieniać.
Lekarz przepisał mi lek Avamys (przez pierwsze 4 dni po 2 dawki do każdej dziurki, później po jednej dawce). Dopiero w ulotce przeczytałam, że jest to lek sterydowy i ma mnóstwo działań niepożądanych. Wiem, że dosłownie każdy lek posiada niekiedy całe litanie efektów ubocznych dlatego bardzo bym prosiłam, aby w kwestii Avamysu wypowiedziały się osoby, które go stosowały.

Czy po nim się tyje?
Czy rzeczywiście można nabawić się jaskry lub zaćmy?
Czy podczas leczenia Avamysem trzeba odstawić alkohol?
Czy jeśli zacznie się leczenie tym lekiem to trzeba go brać przez całe życie? (słowa mojego lekarza)
Czy powinnam zbadać sobie poziom kortyzolu przed stosowaniem tego leku?

Z wielka ostrożnością podchodzę do wszystkich leków dlatego będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-06-10 12:35
1. Nie tyje.
2. Nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Ryzyko jest takie jak masz napisane w ulotce.
3. To lek miejscowy, alkohol nie ma nic do rzeczy.
4. Ten lek bierze się okresowo, na pewno nie do końca życia.
5. Nie ma potrzeba sprawdzania kortyzolu.

Dziwne, że tak szczegółowo czytasz ulotki a nie doczytałaś, że ksylometazoliny nie można zbyt długo stosować.
napisał/a: Pheebs 2016-06-10 13:29
Człowiek uzależniony od alkoholu czy nikotyny też zdaje sobie sprawę ze szkodliwości, a jednak nie każdy jest w stanie poradzić sobie z nałogiem ... Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi na moje pytania i za sarkazm, który widocznie jest nieodzownym elementem pańskich porad medycznych. Dziękuję.