ACL- artroskopia- rekonstrukcja- po operacji

napisał/a: master1991 2011-03-01 19:39
witam.
w czwartek przeszedłem rekonstrukcję acl w piątek dostałem wypis i byłem już w domu.
pierwszy dzień po operacji był tragiczny drugi podobnie. miałem problem dojść do toalety dosłownie 5 metrów. dziś jestem 4 dzień po operacji jest lepiej kontrolę u ortopedy mam w czwartek. kolano jest dość mocno spuchnięte, czym mam robić okłady? ? lodem ? czy może ręcznikiem zamoczonym w zimnej wodzie. Zaciskają mi się co jakiś czas mięśnie np. podczas chodu ból oceniam w skali do 10 na około 8. Mam bardzo słabe czucie wzdłuż piszczela.
Mam wykonywać już jakieś ćwiczenia czy poczekać do wizyty u ortopedy aż skieruje mnie gdzieś na rehabilitację? jak mijały wam pierwsze dni po operacji? oprócz słabego czucia nie mogę oderwać nogi od podłoża podczas siedzenia lub leżenia... czy mam się martwić?
na jakie odszkodowanie (pzu szkolne) mogę liczyć?
napisał/a: ecli 2011-03-01 21:34
Jeśli kolano jest opuchnięte to rób zimne okłady najlepsze są kompresy żelowe działają również przeciwbólowo, nie używaj żadnych mokrych ręczników rana musi być sucha!. Ja po każdej rekonstrukcji od razu na drugi dzień wykonywałam ćwiczenia na artromocie, rehabilitant pokazywał również jakie ćwiczenia wykonywać w domu. Brak czucia na piszczeli to normalka powinno wrócić po kilku miesiącach a czasami zostaje odrętwienie.
Jaką metodą miałeś rekonstrukcje skąd pobierany był przeszczep? Tutaj masz przykładowy plan rehabilitacyjny
http://www.rehabilitacja.fr.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503
napisał/a: loko770 2011-04-01 16:52
witam...jestem po operacji juz 3,5 miesiaca,kolano wciaz nie jest w dobrym stanie,ciagle mi przeskakuje i nie mam pelnego zgiecia :( pisze bo mam pytanie czy jest ktos kto w ostatnim czasie skladal wniosek o odszkodowanie?mam pytanie ile procent dostal i jaka kwote mozna dostac,bo nie wiem czy wart :( prosze odpiszcie z gory dziekuje